anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDV-E490 - "PROBLEM?"

profile.country.pl_PL.title
andrzej198902
Poszukiwacz

BDV-E490 - "PROBLEM?"

Witam jestem od niedawna posiadaczem kina domowego SONY BDV-E490 zauważyłem niestety dziwne zjawisko a to pewnie dlatego, że nie lubię jak coś brzęczy, szumi zgrzyta itp. więc musiałem jak zawsze posłuchać dokładnie każdej z kolumn lecz zaniepokoił mnie subwoofer. Z głośnika subwoofera wydobywa się dziwny zgrzyt podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i reszty. Z otworu BASS REFLEX słychać czysty bas lecz z głośnika własnie takie dziwne zjawisko jakby trzeszczenie. Zaniepokojony oddałem subwoofer do serwisu po czym serwis wymienił sprzęt na nowy lecz jest to samo zjawisko co było wczesniej teraz pytanie czy to może byc wina amplitunera czy poprostu ten typ tak ma. Jeśli tak to będę spokojniejszy ponieważ owy "zgrzyt" słychac jedynie po przystawieniu ucha do głośnika basowego w innym przypadku nie przebija sie aż tak, zeby był drażniący. Proszę z góry o szybka odpowiedź a może ktos z Was jest posiadaczem tego kina i zaobserwował podobne zjawisko??

22 ODPOW. 22
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Na wstępie chciałbym zapytać jak ustawioną masz moc tego suba ? Nieraz przy zbyt wysokich ustawieniach może coś takiego wystąpić, choć jeśli nie jest to słyszalne z dalszej odległości sądzę, że może to tez być zwykła oznaka pracy głośnika.

profile.country.pl_PL.title
andrzej198902
Poszukiwacz

Witam. Moc co prawda mam ustawioną na 0.0db a reszta gośników ok -4.0 czyli jest głośniej ale sprawdzałem tez ściszając jego moc zupełnie i zjawisko było to samo : ( Rzeczywiście nie przeszkadza to w ogóle z dalszej odległości ale musze chyba w salonie posłuchać innego zestawu pod katem tego problemu jesli będzie czysto to może oznaczać, że to wina amplitunera? a jeśli będzie to samo to nie będę się martwił. Dziwna troszkę sytuacja może ja za dużo panikuję ale zawsze lubię miec wszystko sprawne a słuchając nawet komputerowych zestawów znajomych duzo słabszych pod kątem tego problemu stwierdzić mogę, ze u nikogo nie usłyszałem takiego czegoś. Byc może to tez rzeczywiście praca głośnika, powietrze w skrzyni może nawet powodować chyba takie cos sam nie wiem ale sprawdzę :wink:

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Ja stawiałbym jednak na samą konstrukcję głośnika. Jak dobrze kojarzę wszystkie głośniki z tego zestawu są "plastikowe", natomiast sub jest mieszanką drewna i plastiku.

Drewno "ociepla" barwę dźwięku oraz lekko ją zmiękcza co w przypadku nikich tonów jest bardzo wskazane.

Innymi słowy - wszystko jest w porządku u Ciebie, bo każda technologia musi iść na kompromisy (cudowny, głęboki bas kosztem lekkiego "trzeszczenia").


P.S. gdzie ustawiłeś suba? Czy jest bezpośrednio na ziemi, na dywanie czy na jakiejś podstawce czy nóżkach?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
andrzej198902
Poszukiwacz

Stoi bezpośrednio na podłodze, ale pod tym kątem też sprawdzałem zestaw przestawiając go w różne miejsca nawet trzymając w rękach :wink: W sumie nie przeszkadza to w słuchaniu jak sie pogorszy wtedy pójdzie do serwisu. Dziękuję za odpowiedź : )

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Nie ma za co :slight_smile: lubię pomagać :smileycool:.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie.

Czy z upływem czasu sub nie trzeszczy mniej? Po rozgrzaniu problem nie zanika?

Czy "dajesz po gałce" od samego odpalenia zestawu - głośne słuchanie na starcie na zimnym sprzęcie nie służy mu dobrze. Piszę to niezależnie od klasy (ceny) sprzętu. To jak katowanie zimnego silnika w samochodzie zaraz po uruchomieniu go zimową porą.

Zakładam Andrzeju, że u Ciebie te czasy już minęły i rozsądnie dozujesz moc na początku słuchania muzyki :smileywink:.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
andrzej198902
Poszukiwacz

Oczywiście, ze staram się rozsądnie użytkować sprzęt :wink: Nie jestem szalonym człowiekiem jak niektórzy co zobacza kumpli pod blokiem okno na oścież BASS - MAX VOLUME -MAX BASS TEST i szpan :wink: Przyznam jestem muzykiem :wink: a my często jesteśmy przewrażliwieni na pnkcie czystości dźwięku i chyba gdyby nie to to nawet bym tego nie zauwazył ale ja jak to ja musiałem ucho do każdej kolumny przystawić i słuchac po kolei no i zatrzymałem się na subie:smileyeh: Zazwyczaj słucham muzyki dla przyjemności bo chyba po to ona nam służy ale wiadomo zrobię głośność po pewnym czasie na 16,17 i od razu pierwsze co to posłuchac suba może zaskoczy i nie wyda tego dźwięku ale tutaj rozczarowanie : ( Nawet próbowałem juz komputer podłączyc i wyciszyć sporo jego głośnośc w razie przesterów, bass na ampli na 0,0db ale niestety jest to samo : ( Lubię dbać o takie rzeczy heh pilot w folii mówi sam za siebie : P

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Andrzej, Andrzej :smileycool:. Widać już na pierwszy rzut oka, że jesteś człowiekiem bliżej spokrewnionym z branżą muzyczną jak przeciętny śmiertelnik. 99% ludności świata nie wykryłaby nawet w najmniejszym stopniu niedoskonałości dźwięku.

Moja Narzeczona (skrzypce+fortepian) na naszej pierwszej rande narobiła mi wstydu - pierwsze co usłyszałem od Niej po wejściu do samochodu to to, że jeden z głośników niedomaga. Rzeczywiście, całe nagłośnienie BOSE sprawdziłem i w jednej membranie było 5mm przetarcie. Przy silniku Diesla dla mnie było to nie do wykrycia, a tu masz :smileywink:.


Napisz jak miewa się sprawa z Twoim subem teraz? Czy coś się poprawiło w tym temacie?

Jeszcze mój Kolega zwrócił mi uwagę na wilgotność pomieszczenia, w których grają drewniane głośniki. Też jez zapaleńcem jak Ty więc może i coś w tym jest. Dla mnie nie powinno mieć to najmniejszego znaczenia, choćby ze względu że jest to sub z zestawu kina a nie skrzypce wyjęte z zimnego futerału.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Andrzej...skoro jesteś muzykiem to napisz tak szczerze,czy podoba ci się dźwięk z tego zestawu?

profile.country.pl_PL.title
andrzej198902
Poszukiwacz

Hmm... : ) nie lubię krytykować wiadomo jak to jest ale jesli mam być szczery to spodziewałem sie czegoś lepszego : ( dużo lepszego : ( czasem mam wrażenie, ze słucham magnetofonu do którego poprostu podpięty jest subwoofer : ( ale co, trudno filmy sa przyzwoite : ( Chociaż jakby zestaw posiadał equalizer czy cokolwiek żeby pobawić się dźwiękiem ale za dużo w nim nie ma : (