anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HT-SF360 (wtyczki głośników)

profile.country.pl_PL.title
gajovy
Nowicjusz

HT-SF360 (wtyczki głośników)

:c37

Zakupiłem nie dawno HT-SF360 i chcę podłączyć głośniki za pomocą innych kabli audio niż te dostarczone przez SONY. Chcę użyć wtyczek (zdjęcie poniżej) jak oryginalne i połączyć je z moimi kablami ale nie mam żadnej wiedzy na temat wtyczek SONY... stąd moje pytania:

1) jak nazywa się taka wtyczka?
2) czy jest to standard SONY?
2) czy można ją/je gdzieś kupić? gdzie?
3) czy może najzwyczajniej w świecie odciąć kabel np. 10 cm za wtyczką i zlutować z kablami, których zamierzam używać...

http://img243.imageshack.us/img243/6417/wtykglosnikowysony.jpg
załączone zdjęcie znalazłem w internecie przy użyciu :c50



Pozdrawiam i czekam na pomoc/odpowiedź/link...
Łukasz

3 ODPOW. 3
oldguest
Początkujący

gajovy napisał(a):


3) czy może najzwyczajniej w świecie odciąć kabel np. 10 cm za wtyczką i zlutować z kablami, których zamierzam używać...



A tej wtyczki nie da się delikatnie rozebrać? Taką blaszkę wcisnąć małym śrubokrętem i ten element stykowy powinien wyjechać z plastiku. Wtedy dolutować lepszy kabel.

Drugi sposób to ucięcie i dolutowanie nowego + jakieś zaciski termokurczliwe.

profile.country.pl_PL.title
gajovy
Nowicjusz

:c37

Tak. Można wyjąć element stykowy. Zadałem pytania bo nie chciałem gmerać z oryginalnymi kablami. Po odcięciu kabli SONY można jedynie dolutować nowe, użyć termo kurczu i powinno hulać (na razie nie odcinałem, bo może można zdobyć/kupić takie wtyczki).

Jeszcze jest motyw z miejscem na kable. Mam w ścianach 2x 1,5mm a SONY dostarcza (chyba) 2x 0,5mm i może być trochę ciasno przy próbie włożenia w gniazdo elementu stykowego z kablem 1,5mm i termo kurczem... może ma ktoś wiedzę/doświadczenie w tym temacie.

ps ponieważ nie mam wiedzy/pojęcia o lutowaniu to czy w przypadku przylutowania kabla 1,5mm do elementu stykowego będzie możliwa za bliżej nie określony czas odlutowanie?

Pozdrawiam,
Łukasz

oldguest
Początkujący

Znaczy "termo kurcz" to raczej przy odcięciu kabla na jakieś długości.

Przy wyciągnięciu styku nie będzie to potrzebne. Ale faktycznie może być problem jeśli kabel jest sporo grubszy...

Odcięcie będzie prostsze. A co do odlutowania to tak ale fabrycznie nigdy nie będzie to już wyglądało chodź to też zależy od profesjonalizmu lutowania.

Wtyczki są podobne lub takie same w kinach od jakiegoś czasu. Z tym zastrzeżeniem że niekiedy się różnią (po to żeby czegoś nie podłączyć tam gdzie nie powinno się).