anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak to jest z Bravia Sync?

Rudi------
Początkujący

Jak to jest z Bravia Sync?

Do mojego telewizora KDL-46W4000 dokupiłem ostatnio kino domowe BDV-E370 między innymi z tego powodu, że miałem już dosyć kilku pilotów, których zrobiło się już tyle, że na stoliku trzymam je w specjalnym koszyku. Oczekiwałem, że teraz już jednym pilotem będę mógł obsłużyć przynajmniej TV i kino. A tu nic podobnego: po zmianie źródła sygnału w telewizorze muszę dokonywać zmiany wejścia na odpowiadające mu w kinie domowym. Poza tym z pilota kina domowego nie mogę obsługiwać tak elementarnej funkcji jak zmiana programów w TV. Nie wspomnę już nawet o bardziej zaawansowanych funkcjach, jak np. EPG. Własciwie to nie widzę różnicy pomiędzy Bravia Sync i bez tego wynalazku. Poza wspólnym włączaniem i wyłączaniem urządzeń to nie mam żadnych innych korzyści z tej funkcji. Czy to jest właściwe działanie, czy też ja czegoś nie umiałem do tej pory uruchomić?

Ideałem byłaby jeszcze obsługa podstawowych funkcji w dekoderze sat przez tego samego pilota (ON-OFF i zmiana kanałów) w tunerze n-ki. Czy to jest możliwe? Albo czy jest dostępny oddzielnie jakiś mądrzejszy pilot do Bravia sync z elementami uczenia się albo programowania?

Rudi

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Poszukaj pilotów uniwersalnych Sony posiada kilka w swojej ofercie :c20

A jeżeli posiadają za mało funkcji to są jeszcze inni producenci

Na przykład Logitech ma bardzo rozbudowane piloty :c20

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
Rudi------
Początkujący

Szczupic napisał(a):

Na przykład Logitech ma bardzo rozbudowane piloty :c20



Już mam najbardziej rozbudowanego pilota Logitech jaki tylko istnieje - Harmony 1100, albo jakoś podobnie. Uważam że to nieporozumienie i prawdopodobnie go sprzedam z powodu swojej niefunkcjonalności. Rozumiałem, że Bravia Sync to wyższy stopień integracji urządzeń od tego samego producenta, ale to chyba jednak kolejna lipa. Wyobrażałem sobie, że dzięki obsługiwaniu funkcji sterowania przez HDMI nie będzie występowało takie zjawisko, jak w pilotach uniwersalnych, w tym również i w Logitech Harmony: jeżeli wysyłany sygnał (np. wyłączenia zestawu) zostanie odebrany przez jedno urządzenie, a przez drugie przypadkiem nie zostanie odebrany, to wtedy rozpoczyna się komedia: kolejne naciskanie przycisku On-Off będzie na przemian włączało i wyłączało te urządzenia (kiedy TV jest on, to Kino jest off a potem odwrotnie).

A jaki to na przykład pilot uniwersalny Sony? Uniwersalny, czy rozszerzony Bravia Sync?

Rudi

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dla mnie Bravia Sync jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale trzeba się nauczyć i przyzwyczaić do korzystania z tego. Zacznijmy od tego, że w ustawieniach urządzeń kompatybilnych z Bravia Sync trzeba włączyć tę funkcję i w ustawieniach telewizora ustawić zakres sterowania. Następnie np. chcąc obejrzeć film na Blu ray naciskamy przycisk "Play" i wszystko powinno przełączyć się na wyjście Blu ray (nie wszystkie modele tak potrafią). Jeśli oglądamy telewizję, chcemy włączyć np. konsole PS3, naciskamy na pilocie od telewizora "SYNC MENU". Pokazuje się po lewej stronie menu z wyborem urządzeń kompatybilnych. Wybieramy np. PS3, konsola włącza się, telewizor przełącza się na port konsoli. Pilotem od telewizora możemy poruszać się po PS3, bez konieczności używania pada. Wyłączając telewizor, wyłącza się wszystko....
Sytuacja że jedno urządzenie się włącza, inne wyłącza, raczej nie powinna się zdarzyć. Sterujesz urządzeniem które sam wybierzesz z poziomu pilota...

Rudi------
Początkujący

Tak jak to opisałeś mniej więcej wyobrażałem sobie działanie Bravia Sync, ale u mnie to tak nie działa. Być może mam jakąś usterkę tego nowego kina BDV-E370, bo były jeszcze inne dziwne objawy i oddałem je do serwisu. Zobaczymy w jakim stanie wróci - może wtedy zacznie działac.

Że z kinem może być coś nie tak, sugerują również dziwne opisy na stronie Sony: http://support.sony-europe.com/tvhc/hot ... m=BDV-E370 . Wynika z tego, że niektóre serie mają poważną wadę, której nie można usunąć nawet poprzez zmianę firmware. Co prawda mój egzemplarz nie mioeści się w zakresach niebezpiecznych numerów seryjnych wymienionych na tej stronie, ale zawsze jednak kest coś na rzeczy...

Czy ktoś zghłębiał sprawę o jaką wadę tu chodzi?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No to zobaczymy jak kino wróci. Bravia Sync jest prosta w ustawieniu. Obsługa raczej również intuicyjna, ale wiadomo - podstawy trzeba poznać..
Z tą akcją serwisową ważne, że firma szybko zareagowała i podjęła oficjalne stanowisko. Szczegółów nie znam.