anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kino domowe it1000

ROZWIĄZANE
sylo31
Nowicjusz

kino domowe it1000

Mam problem z kinem domowym it1000 ktore jak działa zakłuca sygnał internetu.Jezeli kino i internet działaja razem to w chwili gdy trace polaczenie internetowe nie mam głosu w tylnych głasnikach.Kto mi doradzi co z tym zrobic?Z góry dziekuję

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Rozumiem, że masz problem z internetem bezprzewodowym a bezprzewodowymi głośnikami tylnymi.

Sprawa wygląda także, że zastosowana częstotliwość dla S-AIR (tylne głośniki bezprzewodowo) jest taka sama jak dla WiFi tzn. 2,4GHz i urządzenia przez to mogą się zakłócać Należy jednak pamiętać, że istnieją tzw. kanały dla tej częstotlwiości 1 do 11. Prawdopodbnie WiFi w routerze/acess point masz wybrany ten sam kanał albo bliski kanałowi S-AIR. Rozwiązaniem jest ustawienie np dla WiFi w routerze/ap kanału 1 a dla  S-AIR kanału 11.

W przypadku BDV-IT1000 wszystko znajdziesz w instrukcji na stronie 107 w zakładce "Jeśli transmisja dźwięku nie jest stabilna". Link do instrukcji poniżej:

http://pdf.crse.com/manuals/4109708711.pdf

Ustawienie kanału w ruterze/ap musisz zmienić zgodnie z instrukcją dla niego.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Rozumiem, że masz problem z internetem bezprzewodowym a bezprzewodowymi głośnikami tylnymi.

Sprawa wygląda także, że zastosowana częstotliwość dla S-AIR (tylne głośniki bezprzewodowo) jest taka sama jak dla WiFi tzn. 2,4GHz i urządzenia przez to mogą się zakłócać Należy jednak pamiętać, że istnieją tzw. kanały dla tej częstotlwiości 1 do 11. Prawdopodbnie WiFi w routerze/acess point masz wybrany ten sam kanał albo bliski kanałowi S-AIR. Rozwiązaniem jest ustawienie np dla WiFi w routerze/ap kanału 1 a dla  S-AIR kanału 11.

W przypadku BDV-IT1000 wszystko znajdziesz w instrukcji na stronie 107 w zakładce "Jeśli transmisja dźwięku nie jest stabilna". Link do instrukcji poniżej:

http://pdf.crse.com/manuals/4109708711.pdf

Ustawienie kanału w ruterze/ap musisz zmienić zgodnie z instrukcją dla niego.

 

Pozdrawiam