anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kino Domowe Sony BDV-N7200

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Kino Domowe Sony BDV-N7200

Witam !

Chciałbym w tym miejscu zachęcić wszystkich do pisania na temat nowego zestawu, który wchodzi na nasz rodzimy rynek. Warto opisać co jest w tym zestawie dobre, a może Ci którzy go już użytkują napiszą co w nim zauważyli wadliwgo. Warto może, aby Ci którzy mają zestaw BDV-N5200 opisali jakieś cechy porównawcze do zestawu 7200. Myślę, że będzie to bardzo pomocne dla tych, kótrzy rozważają możliwość zakupu tego zestawu, ale i może dla tych, którzy zestaw już mają i chcą poznać jego możliwości użytkowania.

Pozdrawiam i zachęcam do dzielenia się wiadomościami.

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Potem przyszedł czas na włożenie płyty dvd i uruchomieniu dźwięku 5.1. Wpierw poszły w ruch koncerty muzyczne, potem filmy. Powiem, że myślałem, że już nic lepszego usłyszeć się nie da w tych plasikach ponad to, co słyszałem w muzyce na dwa kanały. W końcu musi być gdzieś granica w brzmieniu plastików. No i znów pomyłka. W dźwięku na cztery strony było jeszcze lepiej. Muzyka stała się bardziej słyszalna, pełniejsza i super przestrzenna. Włączyłem koncert wykonawcy, który używa w swej muzyce różnych instrumentów (wpływy muzyki jazzowej), aby wypróbować odsłuch dźwięku. Znów na zadowolenie inywidualnych gustów zapewne wpływa ponownie użycie różnych ustawień tego samego koncertu. Wniosek po odsłuchu finalnym był jeden: dźwięk 5.1 zagrał jeszcze lepiej niż 2.1. 

 

I na koniec został film. To było dopełnienie szczęścia. Wiadomo dźwięk pięcio kanałowy w filmach jest specjalnie "konstruowany" pod ucho i zadowolenie widza, a do tego efekty, wybuchy, akcja ... no i w końcu obraz blu-ray 3D dający dodatkowe doznaia w uciesze odbioru oczu.

Dało się od razu odczuć, że trzeba dostarczyć z prawdziwego zdarzenia obraz i dźwięk do tego zestawu, aby mógł ukazać swe niewiarygodne możliwości. Na takie wyniki pracuje się lata. Potrzeba innowacji, przewidywania i wyprzedzania konkurencji w każdym detalu, aby finalnie zapracować na taki wynik. Doprawdy "pracownicy" i "twórcy" z Sony wiedzieli i byli peni tego co chcą stworzyć i jaki finalnie uzyskać produkt. Wiedzieli między innymi też to, do czego zrobili i dodali na pilocie przycisk Night, który w odsłuchu po 22:00 pilnuje, aby nie odwiedzili nas sąsiedzi pytając czy aby u nas w mieszakniu nie ma remontu lub wojny. Dźwięk przerasta całkowicie wygląd malutkich 45cm plastikowych głośników. Słysząc je i patrząc na ich wygląd oraz gabaryty przeciera się oczy ze zdumienia, że to właśnie one produkują tyle dźwięku z taką mocą, czystością i precyzją, a co ważne bez zniekształceń i charczenia.

I to tyle jak na dzisiaj ... ciąg dalszy pewnie nastąpi.       

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

W większości zgadzam się z Richiger-66, lecz mam bardzo dużo uwag co do serwisu i obsługi posprzedaży.

Zacznę od customersupport.pl@eu.sony.com:

- Obsługa fatalna, po wymianie 3 e-maili, gdzie prosili mnie o podanie adresu IP, nazwy routera, dostawcy, kodu pocztowego !?, nic nie zrobili aby odpowiedzieć mi na pytanie: dlaczego reklamują się że w SEN są polskie aplikacje skoro ich nie ma ?

- poprosiłem ich o jednoznaczną odpowiedź - napiszcie mi że w SEN nie ma ipla, TVN oraz TVP vod, jak widać ciężko im się pogodzić z tym faktem i wolą przemilczeć ten FAKT !

- facebook Sony potwierdził mi, że w SEN w tym modelu są polskie aplikacje !? aż tak szwankuje komunikacja w tak dużym przedsiębiorstwie jak Sony skoro sami nie wiedzą co oferują,

- Sprawdziłem w Saturnie, w MM, i co ? Nalepki na urządzeniach SEN - na stronie sony.pl jasno napisane, że w SEN są ipla, tvn i tvp... To się nadaje do Samcika i UOKiK - co oczywiście poczynię !

- Po prostu od radzam tą markę i te wsparcie

Co do sprzętu:

- uruchamianie trwa koszmarnie długo, 40 sekund to standard,

- brak DTS jeżeli dźwięk wychodzi z TV do BDV (jest na to osobny wątek co potwierdzam ten problem),

- tryb FOOTBALL - jakaś totalna porażka. Testowany na meczach reprezentacji Polski (z Gruzją i Szwajcarią). Pomyślałem, skoro mogę Szpaka wyciszyć a będę słyszeć POLSKA, JESZCZE JEDEN, ALBO Sędzia ...., to sobie komentatora wyłączę. I Co ? Dźwięki z głośników pochodzą z innego źródła ! Kłamstwo i oszustwo ! Po prostu szum, szmery bajery. Oczekiwałem wyłączonego komentatora a w zamian otrzymuję dziwne dźwięki. Po prostu ten tryb usuwa wszystko, a wrzuca na głośniki jakiś badziew gdzie nawet okrzyków i dopingu nie słyszać a czuję się jakbym w metrze był. Odradzam zakup jeżeli ktoś na to patrzy.

- Dźwięk 5.1 - z tv cięzko to uzyskać, niby Clear sound ma to zrobić, ale i tak na tyłach mam głos..., nieporozumienie, prawdziwy 5.1 to tylko ze źródła dvd/bluray/usb.

- szkoda, że nie można podkręcić niskich tonów

- poza tym ok, jak coś znajdę to opiszę

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Jak do tej pory ze względu na zestaw kina domowego nie miałem potrzeby kontaktowania się z serwisem. Po przeczytaniu wypowiedzi Raskola trochę mnie "schłodziło", gdyż uważam, że klient skoro rejestruje swoje dane i urządzenie na stronach Sony w zamian powinien otrzymać przynajmniej jak najlepszą współpracę w temacie zapoznawania się i obsługiwania urządzenia za które zapłacił swoje pieniądze i w ramach tego winien egzekwować to o czym przeczytał przed zakupem. Jak już wcześniej pisałam sprawa aplikacji dla mnie w bdv-n7200 to też rozczarowanie. Żadnej polskiej aplikacji, a do tego to co jest to aplikacje, które aby użytkować to należy je zarejestrować do wersji premium oczywiście odpłatnie. Coś w tym jest na rzeczy i pewnie jak zwykle chodzi być może o wykupienie praw użytku. Aplikacje polskiego radia, tuby, vod, tvn czy ipli to raczej żadna super nowość, a raczej aplikacje pożądane na terenie polski. Jeśli chodzi zresztą o aplikacje zagraniczne, to też i w tym zakresie jesteśmy w innej kategorii klienta. Za granicą np. jest alikacja 3D, która u mnie w tv była krótko, lecz zniknęła raz na zawsze po pierwszej aktualizacji oprogramowania. 

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Teraz parę słów o pracy zestawu. Jesli chodzi o kwestię uruchamiania urządzenia można go przyspieszyć włączając funkcję szybkiego uruchamiania. Jednak po jej uruchomieniu zwiększysz jego zużycie energii i w dodatku pewne funkcje będą działać inaczej o czym piszą w instrukcji. Dlatego już wolę dać mu czas na rozruch, co chyba związane jest z uruchomianiem oprogramowania. Czy trwa to 40 sekund ? Sprawdzę, bo nie liczyłem czasu uruchomienia. 

Tryb Footbal ??? Tak potwierdzam, że działa jak opisałeś wcześniej, czyli to pseudo tryb, bo dźwięk nie jest ze stadionu tylko chyba nagrany z jakiejś kiepskiej gry. Jednak jest ale .... instrukcja podaje, że tryb ten i jego działanie jest uzależnione o regionu i kraju. W tym miejscu ja sobie zadaję pytanie, czy to aby dźwięk naszej telewizji nie jest dostarczany w jakiś odmienny sposób, że dźwięk stadionu i głos lektora to jakiś mix, który nie da się przy pomocy tego trybu rozdzielić lub wręcz nawet uruchomić i dlatego Sony na taki wypadek wrzuciło jakiś "sztuczny" dźwięk. 

Co do 5.1 z telewizji to jestem jeszcze na etapie testowania jego odbioru w zestawie. Powiem, że to też chyba kwestia nadawania dźwięku przez nadawcę. Nie wiadomo co jest wysyłane w 2.1 a co 5.1., a do końca w 5.1 i dts nadawane przez telewizję naziemną to nie wierzę. Miałem okazję ostatnio pobawić się sprzętem na terenie Niemiec i tam jakoś wszystko działa lepiej, szybciej i bardziej czysto, zwłaszcza jeśli chodzi o dźwięk. Nie wiem czy oglądałeś ostatnio w tvp1 Robin Hooda, bo tam dźwięk 5.1 działał, choć szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na dźwięk polskiego lektora czy faktycznie był w centralnym głośniku, czy był słyszalny we wszystkich. Zaobserwuję to w innym filmie.

Jeśli chodzi o tryb CearAudio+ to jest to funkcja dla dźwięku 2.1, który zamiast grania w głośnikach przednich jest rodzielany na przód i tył, ale też raczej nie na zasadzie dźwięku 5.1 tylko rodziału dźwięku dwukanałowego na cztery głośniki, aby stworzyć wrażenie dźwięku dookólnego. 

W tym miejscu mogę dopisać od siebie, że na zasadzie poszukiwań własnych odkryłem, że często przy odsłuchu dźwięku dwukanałowego warto uruchomić opcję digital audio ponieważ poprawia ona dość znacznie dynamikę i czystość dźwięku. Od razu powiem (choć nie mam na to wytłumaczenia), że nie zawsze przy każdym źródle dźwięku jednakowo "oczyszcza" i poprawia ta funkca parametry dźwięku. Ostatnio nawet zauważyłem, że w dźwięku z tv naziemnej (np. ESKA) działa bardzo dobrze, ale nie zawsze jednakowo i tak samo. Tak jakby zależało to od źródła dźwięku podstawowego. Bo np. podobne odczucia mam w odsłuchu z płyt CD. Funkcja digital audio nie w jednakowym stopniu poprawia dźwięk.

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Znów parę słów na temat jakości i przesyłania dźwięku. Wiele czasu ostatnio poświęcam na testowanie odbioru dźwięki kina odbieranego z tv poprzez kabel hdmi. No cóż ... nie zawsze za jakość i rodzaj dźwięku winę ponosi sam zestaw. Otóż ostatnio testowałem to na przykładzie nadawania sygnału audio na dwóch filmach. Wynik ? Film nadawany na tvn7 poszedł do kina jako sygnał 5.1. ale pod warunkiem, że w tv trzeba było przyciskiem audio wybrać opcję dźwięk oryginalny, czyli po angielsku w opisywanym przypadku. Napisy polskie trzeba sobie wtedy wybrać też poprzez tv przyciskiem subtitel. W ustawieniu dźwięku w tv jako polski dźwięk w zestawie był 2.1. Dodać pragnę, że na pilocie miałem przyciskiem audio wybór trzech opcji: oryginalny, polski i aux, który ten ostatni działał podobnie jak polski. Ale na inym kanale w tv dźwięk w innym filmie kiedy przełączałem podobnie przyciskiem pilota tv audio miał tylko ocję polski i aux ... i po wybraniu którejkolwiek opcji miał odbiór w zestawie kina domowego dźwięk 2.1 z polskim dialogiem. Opcji 5.1 i napisów nie dało się odebrać w żaden sposób. Wniosek więc w tym taki, że za odbiór dźwięku w kinie domowym odpowiedzialnym jest źródło, czyli sygnał w tv. Jako, że większość jest nadawana jako audio 2.1 to dlatego raczej nie można uzyskać audio 5.1 w zestawie. Bardzo mało jest programów nadawanych zresztą w audio 5.1. Dlatego nie do końca chyba zawsze należy psy wieszać pod kątem zestawu, że nie odbiera dźwięku 5.1 tylko należy sprawdzić jakość sygnału nadawcy w tv, bo tutaj raczej nie zależy nadawcom na jakości dźwięku. A może macie jakieś inne dodatkowe spostrzeżenia pod tym względem ? Piszmy o tym, bo oświeceni wiedzą i słyszą więcej i lepiej 🙂

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Mam dla Was bardzo dobrą wiadomość - zgłosiłem temat braku polskich aplikacji w supporcie Sony, wnika, że to poskutkowało bo po aktualizacji aplikacji w BDV-N7200W są dostępne vod.tvp.pl, tvn player oraz ipla.

 

Pozdrawiam

 

 

 

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Potwierdzam działanie tych aplikacji. Jednak vTuner to nadal aplikacja tylko na opakowaniu urządzenia, a jednak Sony podaje, że jest to aplikacja dostępna w naszym kraju. Dziwię się, że Sony jakby samo komplikuje sobie życie. Po co brną w coś, czego nie mogą podać na talerzu na rynku polskim, a nie dadzą zwykłej Tuby, żeby posłuchać jakichkolwiek stacji radiowych. Jest też do dyspozycji Polskie Radio z z legendarną Trójką, czy Jedynką. Pewnie jak w życiu, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A więc dalej pozostaje jedynie mieć pretensje do samego siebie, że nie sprawdziło się tego przed zakupem. Tylko jaki sklep testuje dostęp do internetu w trakcie zakupu? Po wydaniu prawie trzech tysięcy boli to, że ma się kino domowe z dostępem do sieci wi-fi, ale słuchanie stacji radiowych to jakby historia przyszłości. A przecież Sony zapewniło mnie w specyfikacji i na opakowaniu, że to są aplikacje dostępne i działające. No cóż i w tym przypadku okazało się, że nauka kosztuje czasami wiele. 

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Chciałem dopisać przy okazji o nowych moich spostrzeżeniach w uzytkowaniu tego zestawu, gdyż poznaję go coraz lepiej, a przy okzazji dostrzegam, że sprzęt nie zawsze jest winny za kiepski dźwięk w głośnikach. Czytałem dzisiaj inny post kogoś, kto pisał o wyborach pola dźwiękowego, że nie zauważa żadnych zmian. Otóż powiem, że to wszystko zależy raczej od źródła dźwięku podawanego na zestaw. Słucham muzyki z płyt cd, z płyt dvd, YT czy TV i powiem, że jest różnie. Czasami lepiej jest wybrać tryb rock aby innym zazem zastosować tryb standart, czy hip-hop. Najczęściej mi odpowiada tryb rock, choć może dlatego, że takiej muzyki chętnie słucham. Często doskonale sprawdza się włączenie trybu arena w przypadkach słuchania muzyki, gdzie chodzi o wyjście dźwięku od porzodu z dodaniem pogłosu na tyłach ... i powiem, że czasami wypadło to rewelacyjnie. Zwłaszcza w przypadku muzyki z koncertów, czy deep house. Bardzo często przy słuchaniu muzyki warto sprawdzić odbiór trybu digital music. Choć nie zawsze ona zadziała "korzystnie" dla ucha. Powiem szczerze, że jak do tej pory nie odkryłem powodu od którego jest to zależne. Trzeba próbować i poszukiwać własnych pozytywnych odsłuchów. Słuchalem również koncertu muzyki poważnej (choć jej miłośnikiem nie jestem, ale czasami coś posłucham też) i powiem, że tryb halowy nie koniecznie jest tylko dla niej stworzony. Owszem sprawdza się dobrze w tego typu muzyki, ale ostatnio koncert z Wiednia jak dla mnie lepiej brzmiał właśnie w trybie digital music. Choć powiem, że dźwięk koncertu filharmonii berlińskiej jest wyborny w trybie halowym, a zwłaszcza jego przestrzeń, bo jak wiadomo dla muzyki poważnej pasmo górne jest trochę podcinane i ktoś kto lubi ogrom wyokich tonów powie, że odbiór jest słaby. Muszę przyznać, że po 2 miesiącach słuchania na tym zestawie muzyki ogólnie dostałem od zestawu więcej ciekawych doznań niż się spodziewałem przed jego zakupem. Zestaw w całości poprzez kolumny często wysyła dźwięk, który nie pasuje do wielkości i wyglądu plastików. Doprawdy grają całkiem dobrze na poziomie mogącym dać wiele zadowolenia. A jak ktoś ma wątpliwości to niech włączy dysk blu-ray i wtedy usłyszy to w co nie uwierzy po ocenie wyglądu kolumn. A jaki stąd wniosek ? Daj mi porządne źródło dźwięku, a ja Ci pokaże co potrafię.    

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
profile.country.PL.title
Raskol
Użytkownik

zauważyłem że na zestawie Wskaźnik LED miga na biało. W instrukcji nie znalazłem nic co by sugerowało co to znaczy. Wiem, że jeszcze parę dni temu nic nie migało, tylko się palił ciągle. Co to oznacza ?

profile.country.PL.title
przem2010
Poszukiwacz

Witam.

 

Zakupiłem ten zestaw jakiś miesiąc temu, przyznam, że kiedy planowałem jeszcze zakup szukałem różnych opinii na ich temat, ale jedyne jakie natrafiałem, to te zagraniczne i nie były one jakieś wyczerpujące, więc zakup był jakby w ciemno :wink:

 

Aż tu kilka dni temu natrafiłem na ten temat i od razu wsiąknąłem w historię "Richiger-66". Gdybym przeczytał to jeszcze przed zakupem, z pewnością nie wahałbym się ani trochę. Wyczerpująco opisane odczucia i co najdziwniejsze, niemal w całości pokrywające się z moimi wrażeniami.

 

Nadmienię jedynie, że obecnie mieszkam za granicami kraju i tutaj po wykryciu ip mam miejscowe aplikacje - jest ich sporo. Próbowałemustawić polskie ip poprzez serwer proxy i udało się, pokazały się nawet rodzime aplikacje, jednak ikonki byly puste, a po wejsciu w kazde z nich nie chcialy sie ladowac zadne materialy, wiec porzuciłem ten pomysł.

 

Także miałem dylemat między tym zestawem, a N5200 - ostatecznie skusiłem się na 7200 ze względu na większą ilość HDMI i jakby nie patrzeć oddzielone od jednoski centralnej tylne głośniki też były atutem. Rónież mam nie za wielkie mieszkanie, przednie głośniki stosunkowo blisko telewizora z tym, że stoją na stoliku, tylne zaś przymocowane do stojaków głośnikowych. Odczucia dźwiękowe zostały jakby wyjęte z moich ust i napisane przez "Richiger'a", przy czym ja nie miałem porównania z poprzednimi zastawami kina domowego; pozytywne zaskoczenia jednak te same :wink: Miałem podobne zdanie co do subwoofera, jednak grzebiąc troszke w ustawieniach, w konfiguracji głośników dodałem mu 2dB i teraz jest o niebo lepiej (porada dla "Raskol") :slight_smile: Też byłem zawiedziony brakiem equalizera z prawdziwego zdarzenia, jednak po wypróbowaniu wszystkich kombinacji gotowych konfiguracji i efektów jestem ostatecznie zadowolony i mam identyczną opinię jak autor tematu; equalizer okazał się zbędny :wink:

 

I faktycznie jeśli chodzi o filmy HD to zostałem zmiażdżony, obraz jak obraz; wiadomo żyleta, ale dźwiek w wysokiej jakościu robi z tych głośników monstra. Głębia, czystość, przestrzenność, głośność i dynamika poprostu rozwalają na łopatki - prawdopodobnie mają wpływ na to ustawienia wcześniej wspomniane, ale mimo wszystko nie spodziewałem się takiej jakości przed zakupem :)) Warto przy okazji wspomnieć że, jednostka radzi sobie wyśmienicie z plikamia MKV z USB;)

 

Do zestawu mam podłączone poprzez HDMI także PS4 i w grach jest taki sam efekt jak przy filmach, szczena na podłodze - przestrzenność dźwieku jest niesamowita i do tego w LPCM 5.1. Dobrze tu się spawdza opcja "Music Arena", choć nie przy wszystkich grach. A opcja "Digital Music" o dziwo wzmacnia sygnał z konsoli i jakby uwypuklała przestrzenność, zaś samo podgłośnienie wzrasta płynnie na przestrzeni kilku sekund.

 

Jedyne zstrzeżenia jakie mam to te odnośnie aplikacji vTuner i braku TuneIn Radio (gdzieś wyczytałem że w USA ją mają tylko nie wiem ile w tym prawdy). Wracając do vTuner - aplikacja jest kiepska, nie działają poprawnie listy ulubionych, wywala co chwile błędy, jesli chodzi o polskie stacje to jest ich tylko ponad 100 względem około 600 stacji na PC, brak RMFki, eski i wielu innych, do tego po kilku dniach znikneło antyradio - te główne, bo tematyczne nadal są. Jednym słowem porażka, nie lepiej dać TuneIn i byłoby po problemie.

 

Podsumowując, sprzęt sprwadza się idalnie w muzyce, filmach i grach konsolowych (PS4).

 

Ogólnie pisząc jestem pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku i bardzo zadowolony z tego zestawu głośników. Polecam wszystkim z czystym sumieniem.

 

Pozdrawiam.