anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Mam telewizor... teraz czas na kino

4056-----
Początkujący

Mam telewizor... teraz czas na kino

Witajcie ponownie :c10 Kilka miesięcy temu potrzebowałam pomocy przy zakupie nowego tv. Napisałam na tym forum, dostałam parę dobrych rad, dlatego zwracam się do was o pomoc raz jeszcze. Tym razem chodzi jednak o zakup kina domowego. Od kupna 46EX500 minęło sporo czasu, a więc przybyło w portfelu trochę gotówki i mam zamiar wydać je na kino domowe. Może ktoś zaradzi coś na mój problem i powie, od czego powinnam zacząć?!

15 ODPOW. 15
tomdm-----
Początkujący

Witaj



Zorientuj się w nowościach 2011 od Sony - jest dużo uaktualnień starszych modeli, może warto jeszcze chwilę poczekać i wybrać nowe, kiedy trafi już do sklepu na półkę
http://news.sel.sony.com/assets/CES2011/Digital_Images.htm#1

4056-----
Początkujący

Na dzień dzisiejszy mam około 3,500 tysiąca złotych na ten zakup. I bardziej myślałam o kupnie gotowego zestawu. Zależy mi na tym, aby kupić wszystko jednocześnie, a nie tak na części.

tomdm napisał(a):

Zorientuj się w nowościach 2011 od Sony - jest dużo uaktualnień starszych modeli, może warto jeszcze chwilę poczekać i wybrać nowe, kiedy trafi już do sklepu na półkę

A kiedy będzie można dostać te ich nowości? Zresztą pewnie i tak będą dużo kosztować...

Zaafiel-----
Początkujący

Z tego co słyszałem, to nowe modele mają wejść do sprzedaży w marcu. Więc sama oceń czy czekać na wprowadzenie ich.

4056-----
Początkujący

Problem w tym, że właśnie nie mam pojęcia czy jest na co czekać... Ma ktoś więcej informacji dotyczącego nowego sprzętu? Do marca co prawda jeszcze trochę czasu zostało, ale pewnie ceny też nie będą małe, jak to zwykle bywa przy nowościach.

Zaafiel-----
Początkujący

Wydaje mi się, że skoro dysponujesz kwotą 3,5 tysiąca na dzień dzisiejszy to może jednak bez czekania, wybierz któryś z modeli będących obecnie na rynku. Rozważ na przykład HTP-BD3800.

tomdm-----
Początkujący

Wiemy już coś więcej od Ciebie Basiu
zobacz tutaj co będzie dostępne z nowych modeli kina "wszystko w jednym" BDV na 2011 rok
http://www.sony.pl/hub/kino-domowe/zestawy-kina-domowego-typu-wszystko-w-jednym

Tutaj Kolega Moderator Zimny zestawił nowości 2011 dla zintegrowanych kin BDV.
http://forum.sony.pl/viewtopic.php?f=13&t=8129&sid=75e34b528fee4a3405f3d9b4191090b4

O dostępność zapytaj dzwoniąc do salonu lub wybierając się osobiście - tu plus polega na realnym obejrzeniu towaru i porozmawianiu na jego temat ze sprzedawcą.

Czy bierzesz również w tej kwocie pod uwagę gotowe zestawy składające się z osobnego odtwarzacza Blu-Ray Sony, amplitunera Sony oraz kolumn innego producenta, jako również zestaw kina domowego? Dla przykładu coś takiego znalazłem
http://www.ceneo.pl/6353977
takie gotowe zestawy dostępne w elektro-marketach - niezbyt wysokiej klasy amplituner + średniej klasy odtwarzacz Blu-Ray + średnie klasowo i cenowo kolumny z subwooferem.
Większe od zintegrowanych zestawów - wygląd robi wrażenie, ale trochę więcej czasu potrzeba, aby to ze sobą zestroić, no i więcej kabli miedzy sprzętami i kabli głośnikowych.

Czy w ogóle bierzesz pod uwagę duże kolumny frontowe, czy wszystko ma być 1 rozmiaru łącznie z satelitami surround?

4056-----
Początkujący

Zawsze podobały mi się kina o stylowym wyglądzie. Wiesz takie płaskie, cieniutkie głośniki z których i tak mimo wszystko popłynie potężny i przestrzenny dźwięk. Ale oprócz dobrego brzmienia chce też aby sprzęt cieszył oko. My kobiety, chyba jak nikt inny przywiązujemy wagę do designu.

tomdm-----
Początkujący

Nie tylko Wy :c20 ja też i to bardzo,
to wybierz coś dla siebie z nowych zestawów ze smukłymi głośnikami, będzie nowocześnie, głośno, w 3D, może bezprzewodowo i designersko,
takie rzeczy u Sony nie od dziś :smileymrgreen:.

MARIUSZEK32
Początkujący

Wygląd jest jak najbardziej ważny, ale zanim kupisz zestaw warto jest jednak posłuchać kilku kin domowych podczas odtwarzania swoich ulubionych filmów np. horroru czy filmu akcji. Sprawdź również intuicyjność obsługi, chodzi głównie o architekturę pilota, który zapewne będzie bardzo często używany. Po trzecie, a nie wiem czy nie najważniejsze jest to, aby dobrać kino do pomieszczenia i na odwrót. Bo wybacz ale na przykład w takiej kawalerce 8-głośnikowy zestaw głośnikowy nie da żyć domownikom.