anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podłączenie Internetu do BDV-E370

kwrobel
Początkujący

Podłączenie Internetu do BDV-E370

Mój sprzęt to
- TV KDL40W5500
- kino BDV-E370
- router Wi-Fi TP-LINK TL-WR642G, połączony kablem z kinem domowym (tu jest opis routera: http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=05484)

Przez Wi-Fi mam Internet w laptopie, więc sama sieć działa. Laptop widzi też sieć przez kabel, po wyłączeniu w laptopie Wi-Fi. Jednak kino nie widzi sieci po podłączeniu do kabla.

Czy używając tego routera mogę podłączyć Internet? Kino pokazuje informację "Brak prawidłowej komunikacji z serwerem DHCP". Co powinienem zrobić, żeby mieć Internet w kinie?
W czym może być problem?

Jeśli problem jest w kablu (prosty lub krzyżowy) - jaki ma być, prosty czy krzyżowy? i Jak sprawdzić jaki mam kabel?

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj, udało się skonfigurować? Wiesz co było źle?

Rudi------
Początkujący

Nie znam tego routera, ale ja mam to samo kino podłączone do Internetu przez router Linksys WRT320N w Netii - nie było najmniejszych problemów: podłączyłem wtyczkę, w menu włączyłem automatyczną konfigurację sieci, i już! Po uruchomieniu kina od razu niespodzianka: poinformował o dostępności nowego firmware i zrobił update. W samym Internecie natomiast bez niespodzianek i wodotrysków. Inne urządzenia w sieci widzą go jako DLNA - jeszcze nie sprawdzałem, czy dzięki temu mogę na przykład na komputerze sieciowym oglądać BD odtwarzany w tym kinie.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Rudi napisał(a):

czy dzięki temu mogę na przykład na komputerze sieciowym oglądać BD odtwarzany w tym kinie.


Nie jestem do końca przekonany - nigdy tego nie sprawdzałem i nawet przez myśl mi to nie przeszło :shock: - ale chyba tak się nie da. Urządzenie wysyłające sygnał musi mieć skonfigurowany odpowiednio serwer - czyli nadawca. Odtwarzacze, telewizory chyba nie mają zainstalowanych tego typu serwerów, są to raczej odbiorniki - odbierają sygnał. Poza tym film Blu ray bardzo dużo waży....
Za to na pewno możesz wysyłać zdjęcia, muzykę i filmy na kino, czy telewizor.