anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podłączenie: kino domowe BDV-E870 + BRAVIA +dekoder+komputer

piotrdy
Początkujący

Podłączenie: kino domowe BDV-E870 + BRAVIA +dekoder+komputer

Witam
Zamierzamy kupić kino domowe BDV-E870. Zanim kupimy chcemy się dowiedzieć:

Czy do wejścia audio optycznego w tym urządzeniu można podłączyć co innego niż telewizor np.cyfrowy dekoder sat.?


Będą 3 urządzenia:
Dekoder satelitarny (Polsat) Echostar DVR-7400 HD
Telewizor Sony KDL-40W5500
Komputer PC

Jak zrobić by te wszystkie urządzenia podłączyć do tego zestawu bez przełączania wtyczek?

W PC mam kartę dźwiękową 5.1 ale wyjścia są analogowe. Myślałem by w komputerze wymienić kartę dźwiękową na z wyjściem optycznym.


Czy uzyskam dźwięk z TV w tym kinie gdy te urządzenia będą połączone tylko kablem HDMI? Czy będzie dźwięk będzie stratny?

Czy jak TV będzie odpowiednio połączony z tym zestawem kina a do TV będzie podłączony dekoder sat. to uzyskam odpowiednią jakość dźwięku bez podłączania bezpośrednio dekoder-kino?
(Czyli dźwięk z dekodera za pośrednictwem TV)

Edytowano 16.11.2010
zmieniony tytuł tematu
Zimny.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

piotrdy napisał(a):

Czy uzyskam dźwięk z TV w tym kinie gdy te urządzenia będą połączone tylko kablem HDMI?


Nie. Ponieważ Twój TV nie posiada złącza HDMI ARC

piotrdy napisał(a):

Czy jak TV będzie odpowiednio połączony z tym zestawem kina a do TV będzie podłączony dekoder sat. to uzyskam odpowiednią jakość dźwięku bez podłączania bezpośrednio dekoder-kino?


Tak. Wystarczy, że połączysz TV z kinem przy pomocy kabla optycznego.

piotrdy napisał(a):


W PC mam kartę dźwiękową 5.1 ale wyjścia są analogowe. Myślałem by w komputerze wymienić kartę dźwiękową na z wyjściem optycznym.


Czy Twoja karta graficzna posiada złacze HDMI? Jeżeli tak to dźwięk powinien nim być przesłany do TV. Jeżeli nie to należy połączyć kompa i TV kablem video i dodatkowym kabelkiem zakończonym mini jackiem od strony TV, od strony kompa stosownymi wtyczkami.

Generalnie proponuję połączyć:
- kino + TV = kabel HDMI oraz optyczny
- dekoder + TV = stosownym kabelkiem, najlepiej HDMI
- komp + TV= kabel hdmi, lub kabel VGA i audio na mini jacku.
I powinno zagrać. :c3