anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

połączenie tv, kina i dekodera

ROZWIĄZANE
sennen123
Nowicjusz

połączenie tv, kina i dekodera

Witam,


w jaki sposób połączyć telewizor Sony BRAVIA KDL-42W655A z kinem domowym Sony DAV-TZ630 oraz dekoderem nc+ (Sagemcom DSI97) w taki sposób abym mogła odtwarzać dźwięk z dekodera na kinie domowym?

 

Dziękuję za pomoc!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Obawiam się, że rada użytkownika sylver33 nie jest poprawna.

 

Pierwsza sprawa to kino domowe DAV-TZ630 i jego ograniczone możliwości podłączeń. Oto panel tylny.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-12 192704.bmp.jpg

 

Nie ma tutaj wejścia optycznego więc kabel optyczny absolutnie się nie przyda. 

Co więcej, nie jestem pewien czy dekoder Sagemcom DIS97 posiada takie wyjście - zarówno DIS87 jak i wcześniejsze modele nie miały. Z dekoderem DIS97 się nie spotkałem.

 

Mam obawy, czy to kino domowe w ogóle będzie w stanie przyjąć sygnał audio z urządzenia zewnętrznego.

Nie ma w nim bowiem żadnych wejść audio. :thinking:

 

Instrukcja wprawdzie wskazuje, iż przy podłączeniu przewodami SCART oraz HDMI dźwięk stereo z telewizora będzie odtwarzany na zestawie, ale niestety nie mam możliwości weryfikacji tego ustawienia. Takie połączenie nie rozwiązuje nam problemu bowiem nadal nasz dekoder jest poza kinem domowym.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-12 193102.bmp.jpg

 

 

Podsumowując:
Sytuacja wygląda tak, że w tym układzie urządzeń, możemy jedynie połączyć dekoder z telewizorem przy pomocy przewodu HDMI.

 

Pozdrawiam,

 

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
sylver33
Poszukiwacz

Witam.Najpierw proponuje zerknąć do instrukcji (ja tak uczyniłem)potem podłączyć sprzęt...:) :smileywink:Ale do rzeczy...Potrzebne będą Ci przewody-kable HDMI oraz kabel optyczny dzieki któremu uzyskasz głos z dekodera poprzez amplituner...Najpierw do dekodera podłącz kabel

1)HDMI i optyczny Dekoder

2)HDMI TV

3)Wszystkie przewody odpowiednio o wejść opisanych na tylnim panelu amplitunera...

Koniec operacji i miłego słuchania muzyki:).Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Obawiam się, że rada użytkownika sylver33 nie jest poprawna.

 

Pierwsza sprawa to kino domowe DAV-TZ630 i jego ograniczone możliwości podłączeń. Oto panel tylny.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-12 192704.bmp.jpg

 

Nie ma tutaj wejścia optycznego więc kabel optyczny absolutnie się nie przyda. 

Co więcej, nie jestem pewien czy dekoder Sagemcom DIS97 posiada takie wyjście - zarówno DIS87 jak i wcześniejsze modele nie miały. Z dekoderem DIS97 się nie spotkałem.

 

Mam obawy, czy to kino domowe w ogóle będzie w stanie przyjąć sygnał audio z urządzenia zewnętrznego.

Nie ma w nim bowiem żadnych wejść audio. :thinking:

 

Instrukcja wprawdzie wskazuje, iż przy podłączeniu przewodami SCART oraz HDMI dźwięk stereo z telewizora będzie odtwarzany na zestawie, ale niestety nie mam możliwości weryfikacji tego ustawienia. Takie połączenie nie rozwiązuje nam problemu bowiem nadal nasz dekoder jest poza kinem domowym.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-12 193102.bmp.jpg

 

 

Podsumowując:
Sytuacja wygląda tak, że w tym układzie urządzeń, możemy jedynie połączyć dekoder z telewizorem przy pomocy przewodu HDMI.

 

Pozdrawiam,