anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

790 ODPOW. 790
profile.country.PL.title
Ania2030
Użytkownik

Można stworzyć ulubioną listę. Generalnie programy są ustawione kategoriami więc łatwo odszukać to co się chce. Jest też kategoria domyślna najczęściej oglądane. 

Ja mam podłączony internet do tv po kablu więc nie mam problemu z zawieszaniem internetu. Jedyny minus to po włączeniu tv długo się odpala aplikacja.

profile.country.PL.title
daszulc
Użytkownik

Witam! Jak widać zaradni użytkownicy starają się jakoś sobie radzić, aby móc oglądać zakupione od firmy Sony telewizory i to w tej sprawie jest jedyny pozytywny aspekt 😊 Nadal jednak sprawą dla mnie nie do pojęcia w XXI wieku jest podejście do tematu samej firmy Sony, która mając już spektrum doświadczeń dotkniętych tym problemem użytkowników na początku usiłowała to naprawić aktualizacją (z krótkotrwałym jednak skutkiem), po czym uparła się na jednotorowe wyjście z sytuacji proponując wymianę płyt głównych, co również tematu nie zamknęło. Mam  dwa TV sony XR-55X90J i na jednym, który jest używany przez moją żonę (głównie YouTube, bardzo rzadko programy TV), po instalacji pierwszej aktualizacji likwidującej pikselozę problem w zasadzie po 2 latach nie występuje, ale na tym używanym przeze mnie niemalże dokładnie po roku od jej instalacji pikseloza zaczęła powracać. W obecnej chwili jest czasami na tyle duża, że często rezygnuję z oglądania programów kodowanych ☹️ Zdarza się, że jest mała, ale to rzadkie przypadki. Normalnie, w tym używanym przeze mnie TV karta CI jest praktycznie wyjęta. Oczekiwałem, po obserwacji opisywanych problemów, że ktoś z firmy usiądzie nad rozwiązaniem i wreszcie to zakończy i niestety jak na razie się nie doczekałem. Przy zmianie telewizorów Sony po 10 latach użytkowania chciałem pozostać wierny marce, której różne sprzęty audiowizualne używam i nie uległem sugestiom Syna, który namawiał mnie na zmianę preferencji na Samsunga. Czy żałuję? W tej chwili tak, jednak głównie z powodu tego, że liczyłem na to, iż firma z takimi tradycjami stanie w tym temacie na wysokości zadania. Niestety nie stanęła i trzeba powiedzieć, że główna wina za to spoczywa na ludziach, a nie na sprzęcie, bo to przecież ludzie go projektują, produkują, sprzedają i serwisują. A ludzie, jak do tej pory niestety mocno zawiedli...

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Kiedyś wszystko było lepsze... ludzie też 🙂 Pierwszy tv SONY kupiłem ok. 15 lat temu i działa świetnie do dziś, nawet z modułem. Jedyny problem to rozmiar 32 cale i pilot, który padł jakiś czas temu. Kupiłem za grosze zamiennik identyczny z oryginalnym i używam tv bez problemów w sypialni. W międzyczasie miałem SAMSUNGA 40" i LG 49" i rozdałem je córkom, bo zachciało mi się 55" To mój drugi zakup sprzętu od SONY i prawdopodobnie ostatni...

Tego wątku chyba nikt z firmy nie czyta. Może dlatego, że ma status "rozwiązany"?

W innych tematach, choćby tu https://community.sony.pl/t5/android-tv/rece-opadaja-xr-65x94j-modul-ci-cyfrowy-polsat/td-p/3923893 pojawia się ktoś z wizytówką "Moderator"

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Może ktoś powinien zredagować maila po angielsku pod tytułem „ Dlaczego SONY ignoruje problem?”, opisać krótko o co chodzi, wkleić linka do tego wątku i wysłać to na wszystkie dostępne w necie adresy firmy.

Co o tym myślicie?

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Trochę off-top. Taka ciekawostka - od roku czasu telewizor przy niektórych uruchomieniach pokazuje komunikat, że słaba bateria w pilocie i wkrótce będzie potrzebna wymiana. Hmm... dziwne, bo przez ten cały czas od samego początku pilot chodzi jak żyleta i nie daje ani znaku, że mogłyby być osłabione baterie.

profile.country.PL.title
tommyfp
Użytkownik

Przyszło mi do głowy ważne pytanie. Fajnie jakby wypowiedział się każdy kto skorzystał z usługi wymiany płyty głównej.

Czy po wymianie płyty głównej przez serwis byliście w stanie zaktualizować wersję oprogramowania Android do najnowszej 6.7283 (z 31 sierpnia 2023) i nie mieć pikselizacji obrazu z modułem CAM ? Czy serwisant może odradzał robienie aktualizacji ?

Zastanawia mnie czy trafił się ktoś kto miał wymienianą płytę główną, po czym wgrywał sobie najnowsze aktualizacje i nie ma problemu z odbiorem obrazu z modułem CAM.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ale już przecież pisali że to nie ma znaczenia , chodzi o czas , po około pół roku zaczyna pikseloza na każdym sofcie  . Tak jak podejrzewamy zapycha się jakiś bufor czy plik ujwi . 

profile.country.PL.title
tommyfp
Użytkownik

Kupiłem tv we wrześniu 2022 a problem pojawił się od razu po aktualizacji z czerwca 2023r. Stąd moje pytanie czy jest ktoś kto ma najnowszy soft i nie ma pikselizacji z modułem CAM.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Są przypadki kiedy wymieniali 2 czy 3 raz płytę i pikseloza wracała (forum na FB) problem cały czas tkwi w oprogramowaniu nie wiedzieć dlaczego tylko 5660 był pozbawiony wad reszta to kibel jeżeli chodzi o cam...

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Płytę  główną wymieniałem 2 razy.

Pierwszy raz zostawiłem włączoną aktualizację automatyczną i po zmianie softu z 5660 na nowy pikselizacja powróciła.

Druga wymiana płyty przyniosła efekt ( byłem mądrzejszy o doświadczenie) płyta była z softem wcześniejszym od 5660 zaktualizowałem właśnie do tej wersji z pena i nie włączyłem aut.aktualizacji .

Telewizor działa do dziś .

PS .zdjęcie na pierwszej stronie to mój tv po wgraniu udostępnionego softu 5660.