anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex 3 i nex 5

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Nex 3 i nex 5

Witam mam kilka pytań
planuje w najbliższej przyszłości zakup aparatu na początku myślałem o canonie 500D
ale zobaczyłem na allegro nexa i chyba to będzie mój przyszły aparat :)
Teraz pytania:
1.Czym się różni nex 3 i nex 5 ?
2.Jakie są do nich obiektywy - jakie są ich ceny i dostępność na rynku ? (linki mile widziane :))
3.Czy polecili byście mi te aparaty ? Jeżeli tak to dlaczego i jeżeli nie to tak samo :)
4.Czy SONY mówi już coś o przyszłości czyli czy będą kolejne NEXY ?
5.Jak z jakością zdjęć ? Czy są porównywalne do normalnych DUŻYCH lustrzanek ? :)
6.Czy są jakieś dodatki typu filtry na obiektywy, lampy błyskowe itp ?

Czekam na odpowiedzi :)

57 ODPOW. 57
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

bzx napisał(a):

@boliron, oczywiście tylko i wyłącznie SD, i taką która ma minimum Class 6 (szybkość transferu).


bzx, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wcale nie tylko i nie wyłącznie SD.
Znakomicie się nadają np. MS PRO-HG Duo z serii HX - przetestowane również z A55/33 - :smileythumbsup:

Oczywiście zawsze należy kupować u pewnego sprzedawcy - podróbek nie brakuje!

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Wcale nie tylko i nie wyłącznie SD.
Znakomicie się nadają np. MS PRO-HG Duo z serii HX - przetestowane również z A55/33



sorry nie doczytałem, myślałem że ma na myśli CF ;) jestem trochę niedzisiejszy i nie pomyślałem że to przecież totalnie przestarzały format..

osobiście bardzo się cieszę że Sony wprowadziło obsługę SD, bo są one najpopularniejsze i kompatybilne z większością sprzętu foto i nie tylko. no i poza tym czytniki kart w laptopach - MS spotyka się raczej tylko w laptopach Sony.

teoretycznie SD będzie bardziej uniwersalna, ale jeśli chodzi o zastosowanie czysto fotograficzne to już praktycy niech się wypowiedzą.

boliron-----
Początkujący

Ok dzięki za odpowiedź, mój netbook czyta tylko SD więc chyba w ten standard pujdę.
Zapytam jeszcze raz a mianowicie jak wygląda kwestia opuźnienia migawki względem spustu
nie umiem znaleść nigdzie tych danych i nie wiem czy to bardziej tak lustrzankowo ciach i foto czy raczej jednak kompaktowo z opuźnieniem.
Pozdrówki

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

boliron napisał(a):

Zapytam jeszcze raz a mianowicie jak wygląda kwestia opuźnienia migawki względem spustu


Nie istnieje w NEX-ie coś takiego jak Shutter Lag.

boliron-----
Początkujący

Czyli rozumiem że nie ma większych problemów z szybkime zrobiebiem zdjęcia

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

boliron napisał(a):

Czyli rozumiem że nie ma większych problemów z szybkime zrobiebiem zdjęcia


O ile autofokus zdąży ustawić ostrość...

boliron-----
Początkujący

To trzeba mieć tylko nadzieje że tak będzie, ale w szybkości "akcji" bliżej mu do lustra niż kompakta ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

boliron napisał(a):

To trzeba mieć tylko nadzieje że tak będzie, ale w szybkości "akcji" bliżej mu do lustra niż kompakta ?


Raczej lustrzance. Choć trudno odmówić najnowszym kompaktom szybkości. To nie to co 2-3 lata temu. Technika poszła mocno do przodu.