anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDV E380 Internet i zawieszanie się softu

profile.country.pl_PL.title
Heniek12345
Poszukiwacz

BDV E380 Internet i zawieszanie się softu

Witam.

Od ponad miesiąca jestem posiadaczem kina domowego BDV E380. Oprogramowanie kina jest zaktualizowane do najnowszej wersji.
Sprzęt spisuje się bardzo dobrze jednak ma jeden mankament, który jest denerwujący. Jeżeli korzystam z połączenia internetowego przez kino i przykładowo oglądam filmy, czy programy, to po zakończeniu i powrocie do oglądania telewizji brak jest dźwięku i kino domowe zawiesza się w pozycji HOME. Próba ręcznego przejścia na pozycję TV przyciskiem z kina również nie pomaga, automatycznie wraca z powrotem na pozycję HOME. Dopiero wyłączenie i ponowne włączenie kina domowego rozwiązuje problem, jednak w tym wypadku kino potrzebuje około minuty żeby się wyłączyć. Standardowy czas wyłączenia to kilka sekund.
Wszystkie inne funkcje działają prawidłowo (odtwarzanie płyt czy filmów, muzyki i zdjęć z pamięci i dysku twardego 2,5 cala pod USB).

Moje pytanie dotyczy tego czy jest to błąd oprogramowania? Kino jest jeszcze nowe i mogą trafiać się takie niedoróbki. Czy jest to problem sprzętowy i wtedy trzeba by to reklamować. Nie jest to dla mnie paląca sprawa, ponieważ kino współpracuje z telewizorem KDL 710 EX (jest włączona BRAWIA SYNC), i zazwyczaj z Internetu korzystam bezproblemowo przez telewizor, więc jeżeli jest to błąd softu to mogę poczekać na poprawioną wersję. Jednak to kino domowe ma już prostą przeglądarkę i możliwość podłączenia klawiatury USB, co ułatwia poruszanie się po necie.

Jeżeli ktoś mógłby pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu, byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Bigg-----
Początkujący

Też mam coś takiego (choć wcześniej nie zwróciłem na to uwagi... i nie występuje to zawsze) oraz usterkę nt. której debatujemy pod viewtopic.php?f=13&t=8789&p=199182#p199182

profile.country.pl_PL.title
ghotan
Początkujący

Problem występuje u mnie do dzisiaj. Kino BDV-E870. Jednak udaję się go pozbyć klikając function na pilocie. Jednak jest to uciążliwe.

profile.country.pl_PL.title
Heniek12345
Poszukiwacz

Dawno tu nie zaglądałem, ale ponieważ udało mi się rozwiązać problem, napiszę co było jego przyczyną, może komuś się przyda.
Kino domowe mam podłączone kablem do neta i w przypadku braku dostępu do sieci po prostu wariuje. :smileyevil: Stara się z nią połączyć i przestaje reagować na polecenia, zanika dźwięk, a wyłączanie kina trwa długo.
Zauważyłem to dopiero teraz, bo ostatnio miałem dwudniową awarię neta z winy dostawcy i kino z podpiętym kablem przestało współdziałać z telewizorem.
Więc w końcu się okazało, że wcześniejsze sporadyczne problemy związane były z chwilowymi zanikami dostępu do sieci, a ja ,teraz ma szybką informację o stanie sieci. :)

Pozdrawiam.