anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BVD-E870 i kabel optyczny

JerzyMarian
Początkujący

BVD-E870 i kabel optyczny

Witam. Miałem kilka pytań odnosnie ww. kina domowego więc udałełm sie do Sony Style. Wątpilwosci zostały wyjaśnione i w pewnym momencie rozmowa zeszła na audio z telewizji "n" (ktora sporo programów nadaje z dźwiekiem 5.1). Ja ten dźwiek slyszalem z kolumn kina ale serwisanci stwierdzili, że to niemożeliwe przy tym zestawie (BVD-E870, tel. KDL-46HX700, turbodekoder "n" - połaczone HDMI 1,3.). W pewnym momencie zwątpiłem w siebie:) i kupiłem kabel optyczny do podłaczenia kina z dekoderem. Podłaczyłem, zmieniłem w opcjach dekodera "digital dolby" na TAK (było na NIE), odpaliłem kino i .... nie zauważyłem żadnej róźnicy. Zmieniłem w opcjach dekodera na NIE - to samo - dzwięk idzie z głośników kina, jak szedł, odłączyłem kabel optyczny - dźwiek idzie z głosników kina i nie ma zamiaru byc inaczej. Idzie bo zawsze szedł. Zadzwoniłem do Sony, byli zdziwieni, oczwiście bez problemu zwrócą pieniądze zakabel, zostawiłem namiary na siebie bo chca sprawdzić u siebie.
Wniosek - HDMI wystarczy, optyczny nie potrzebny. Czy tak?
By the way - polecam Sony Style w Arkadii. Kupiłem tam i telewizor i kino. Nie żałuję, kontakt miły i profesjonalny. Pozdrawiam

7 ODPOW. 7
oldguest
Początkujący

Tak w tym urządzeniach jest zastosowane HDMI 1,4 i tam jest ARC (Audio Return Chanel - powrotny kanał audio) i optyk jest już nie potrzebny.

Swoją drogą z 5-6 lat trwało "dopracowywanie" HDMI to poziomu Euro pod względem funkcjonalnym :c8. W końcu to działa tak jak powinno.

JerzyMarian
Początkujący

Dzieki za szybką odpowiedź. Najważniejsze to ufac sobie a nie ulegac sugestii: :c2. Zwróciź kabel (dośc drogi) bo nie ma zastosowania w tym zestawie? Pozdrawiam

oldguest
Początkujący

Warto sprawdzić czy przy DD włączonym w dekoderze na kanałach gdzie DD jest nadawane działają tylne głośniki kina... Powinno działać ale warto sprawdzić.

A dla takiego zestawu TV + kino + dekoder optyk nie będzie potrzebny.

JerzyMarian
Początkujący

Działają - zarówno przy włączonym optyku jak i po jego odłączeniu.
Działają - gdy "n" nie nadaje w DD.
Czyli działają zawsze jak kino jest włączone. Pozdrawiam

JerzyMarian
Początkujący

I jeszcze jedno, skoro jestes taki uprzejmy. To jest moje pierwsze kino i stad pytania moga wydawać Ci się naiwne. Głośniki tylne są cichsze niż przednie i centralny. Auto kalibracja przebiegła pomyslnie. Tak ma byc?

oldguest
Początkujący

Są 2 odpowiedzi:
- jeśli tylne są bliżej słuchającego niż przednie to oczywiście że ciszej grają (po to jest autokalibracja)
- ogólnie jeśli się coś ogląda to 90% akcji dzieje się przed nami a tylko niektóre efekty są za nami i wtedy te głośniki z tyłu grają głośniej (np. strzelanina, oklaski widowni podczas koncertu itd)

JerzyMarian
Początkujący

I wszystko jasne. Dzięki.