anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Chcę kupić kino domowe do 1000zł

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Chcę kupić kino domowe do 1000zł

Priorytety:
-HDMI
-USB(muzyka,filmy)
-długie kable
-niezawodność :D
-w miarę dobry dźwięk
Pokój ok.25 m2 w bloku.TV SONY Bravia 40EX501
Czy jest szansa na coś dobrego?
Z góry dziękuję wszystkim za radę

30 ODPOW. 30
profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

sony es rozumiem ze 1500es gra lepiej w stereo niz 5400es skoro tak to podzieliles.jakie sa Twoje wnioski :c2

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

3echo napisał(a):

myślałem o Sony BDV-E280
http://www.skapiec.pl/site/cat/30/comp/2660744" target="_blank
Co myślicie na temat tego zestawu?


ten zestaw co zaprezentowales bedzie za slaby do tego pomieszczenia nie spiesz sie zaoszczedz wiecej pieniedzy jak masz mozliwosc i idz droga amplitunera.ponizej dostales swietne propozycje 1500es i kolumny podlogowe.mozna tez kupic amplituner gorsze jakosciowo niz 1500 es i tansze ale w polaczeniu z kolumnami podlogowymi zawsze bedzie dzwiek o wiele lepszy niz z zestawu.wiem co pisze bo sam kiedys gdy zaczynalem przygode z audio kupilem drogi zestaw z pudla a poznie ampli i podlogowe i roznica byla taka jak pomiedzy duzym fiatem a mercedesem.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Nie jestem audiofilem,ale sam nie byłem przekonany do takiego zestawu do kiedy kolega puścił film z podobnego.Nie był to Sony lecz Panasonic i byłem pozytywnie zaskoczony.Brat natomiast ma zestaw z kolumnami podłogowymi.Fakt nie ma co porównywać,ale za każdym razem jak załączy sprzęt to sąsiedzi stukają w kaloryfery.Co z tego,ze ma świetny sprzęt skoro nie może go wykorzystać.Tak więc myślę,że nie skuszę się na coś lepszego(droższego)

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

pieniazek napisał(a):

sony es rozumiem ze 1500es gra lepiej w stereo niz 5400es skoro tak to podzieliles.jakie sa Twoje wnioski :c2


yyy nie rozumiem??

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

widze u Ciebie w opisie ze masz 5400es i 1500es podlaczone do magnatow chyba ze 5400es wymieniles na 5700es.mozliwe ze str1500es jest podlaczony w innym pokoju tylko do stereo.pytalem bo chce sie dowiedziec czy jest slyszalna roznica w stereo miedzy tymi ampli.pozdr

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

ah o to chodziło :) otóż da5400es został sprzedany w to miejsce wszedł model da5700es ale z braku czasu jeszcze nie został podłączony hehe..ale co do jakości dźwięku porównując da1500es do wcześniejszego da5400es w stereo, różnica jest i to w miarę duża, szczególnie jeżeli chodzi o "wypełnienie" dołu, bas jest mocniejszy i bardziej dynamiczny co mnie cieszy ze nawet przy volume -10,0db jest pełna kontrola wzmaka nad basem aczkolwiek bardzo rzadko mi się zdarza tak głośno słuchać muzyki heh, średnie są na podobnym poziomie czyli takie jakie powinny być nie są muliste, mułowate, a co do wysokich da1500es ma bardziej wyostrzone wysokie ale nie meczące :) także różnica jest słyszalna pomimo tego ze da5400es wazy ok 17 kg a da1500es ok 10kg :) zapomniałem dodać ze da1500es pracuje cały czas przy wyłączonym korektorze czyli bass/treble na 0 db :) dobrze ze nie ma tych bajerów jak loudness czy bass boost hehe także ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego modelu fajnie ze jest także tuner :) aha zapomniałem dodać ze da1500es w stosunku do da5400es aż tak mocno się nie grzeje :)

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

daj znac jak juz podlaczysz 5700es jak gra w kinie jak i w stereo.pozdr :c37

spolDon1fhkbr
Początkujący

SONYES napisał(a):

różnica jest i to w miarę duża, szczególnie jeżeli chodzi o "wypełnienie" dołu



Znaczy na korzyść 1500?

A swoją drogą zawsze mnie ciekawiło czy podłączenie końcówek A + B w 1500 daje to samo co Bi-AMP w 5400? Czyli 4 kable do kolumny? Czy to coś w ogóle daje ten Bi-AMP?

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

tak w stereo na korzyść DA1500ES....BI-AMP czyli podwójny wzmacniacz...w DA1500es nie można podłączyć kolumn tą metodą, (można tylko podłączyć 4 kolumny), gdyż na kanał są 2 tranzystory....co innego jest w przypadku amplitunerów które nie są przeznaczone do stereo ale kiedy nie wykorzystuje się dodatkowych kanałów i bardziej nam zależy na stereo to wtedy podłącza się kolumny ta "metoda" i z tego co mi się wydaje ale nie jestem pewny to wtedy nie są wykorzystywane 2 tranzystory na kanał lecz 4 tranzystory z czego 2 przeznaczone na bas a kolejne dwa na wysokie i średnie

spolDon1fhkbr
Początkujący

SONYES napisał(a):

bardziej nam zależy na stereo to wtedy podłącza się kolumny ta "metoda" i z tego co mi się wydaje ale nie jestem pewny to wtedy nie są wykorzystywane 2 tranzystory na kanał lecz 4 tranzystory z czego 2 przeznaczone na bas a kolejne dwa na wysokie i średnie



Tak to wiem. Są to 4 końcówki mocy (wiec jak to nazywasz tranzystory). Tylko pytanie jest takie czy tam idzie całe pasmo czy może już jest przefiltrowane na "górę" i "dół". Jeśli natomiast nie jest przefiltrowane to moim zdaniem jest to samo jakbyś w 1500 podłączył A i B to jedną kolumnę.

A próbowałeś kiedyś czy to coś daje przy sprzęcie klasy ES? Powinno dawać mniej zniekształceń i większą moc (lub mniejsze grzanie się) ponieważ jedne głośnik obsługują 2 końcówki mogą lżej pracować.... A zniekształcenia wzrastają wraz z pokrętłem głośności?