anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Mam telewizor... teraz czas na kino

4056-----
Początkujący

Mam telewizor... teraz czas na kino

Witajcie ponownie :c10 Kilka miesięcy temu potrzebowałam pomocy przy zakupie nowego tv. Napisałam na tym forum, dostałam parę dobrych rad, dlatego zwracam się do was o pomoc raz jeszcze. Tym razem chodzi jednak o zakup kina domowego. Od kupna 46EX500 minęło sporo czasu, a więc przybyło w portfelu trochę gotówki i mam zamiar wydać je na kino domowe. Może ktoś zaradzi coś na mój problem i powie, od czego powinnam zacząć?!

15 ODPOW. 15
4056-----
Początkujący

A pozwalają gdzieś na odtwarzanie przyniesionych ze sobą filmów? Jeśli tak to chyba warto skorzystać z tej możliwości, chociaż pewnie zakładając warunki pomieszczenia itp. to wszystko się później zmieni. Do pokoju o wymiarach 4x5 co się sprawdzi?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wygląd w kinie domowym nie powinien mieć aż takiego znaczenia, do jakiego widzę, że przykładacie wagę. Najważniejsza jest kompatybilność z pozostałym sprzętem w domu i dostosowanie funkcjonalności pod oczekiwania.
Moim zdaniem jeśli to jest Twój pierwszy kontakt z kinem domowych, masz do przeznaczenia 3.5 tys zł, podłączenie kina złożonego z osobnych elementów może sprawić problemy - warto kupić gotowy zestaw. Jakość dźwięku w tym przedziale cenowym jest dosyć wysoka, na pokój 20m kw spokojnie wystarczą nawet te prostsze zestawy, funkcjonalność takiego zestawu jest wysoka, do tego prosta obsługa.
Z gotowych zestawów warto zwrócić uwagę na BDV-E970W:
http://www.sony.pl/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-e970w

Jeśli nie spieszy Ci się z zakupem kina, to proponowałbym wstrzymać się, aż pokażą się szczegóły na temat nowych modeli. Być może warto będzie wybrać coś z nowości. Tylko nie wiadomo kiedy będzie więcej info...

4056-----
Początkujący

Mi zależy jednak na znalezieniu złotego środka pomiędzy wyglądem, a uzyskaniem przestrzennego i mocnego dźwięku. Myślę o zestawie 5.1 składającego się z dwóch kolumn frontowych, dwóch kolumn surround, kolumny centralnej oraz subwoofera. Tylko teraz muszę zadać sobie pytanie czy czekać na nowości czy nie :c18

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

To już zależy tylko od Ciebie. Nie ma danych technicznych, ciężko powiedzieć jakie będą różnice i nowości.

4056-----
Początkujący

Postanowiłam wstrzymać się z zakupem na jakiś czas. Póki co będę jednak śledziła bieżące modele i wypatrywała te nowe. Nie muszę mieć kina na dziś, czy tam jutro więc chyba nie ma co palić mostów za sobą, lepiej poczekam!

MARIUSZEK32
Początkujący

Pewnie :c20 nie ma się co śpieszyć! I radzę przed zakupem poprosić o demonstrację poszczególnych modeli i wybrać ten, który najlepiej Ci odpowiada. Wiadomo, że każdy ma inne ucho i inne oczekiwania wobec sprzętu, a do tego ten sam sprzęt będzie grał inaczej, w zależności od miejsca odsłuchu, wielkości pomieszczenia, usytuowania mebli itd.