anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Montaż i ustawienie głośników (HT-SF360)

profile.country.pl_PL.title
gajovy
Nowicjusz

Montaż i ustawienie głośników (HT-SF360)

:c37

Jak wiadomo głośniki z zestawu HT-SF360 są oznaczone symbolami R, L, SR, SL (prawy przedni, lewy przedni, prawy dźwięku przestrzennego, lewy dźwięku przestrzennego).

Prawdopodobnie będę zmuszony (przez szafkę rtv; jej szerokość 170 cm) do zamontowania przedniego prawego głośnika nad nią, więc mam pytanie czy głośniki (przód/tył) różnią się od siebie i czy można zamienić je miejscami... głośniki SR i SL są niższe od R i L dzięki czemu mógłbym nie za wysoko/nie za nisko zawiesić SR zamiast R nad szafką.

Czy zamiana R, L z SR, SL miejscami ma znaczenie?


Pozdrawiam,
Łukasz

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Niestety głośniki z przodu różnią się od tych z tyłu (przestrzennych). Według moich informacji, głośniki te są podobne. Różnica to ekranowanie magnetyczne (taka swoista izolacja), oraz wielkość obudowy. Generalnie nie powinno się zmieniać miejscami głośników. Jednak jeśli masz taką sytuację, to spróbuj. Jak będzie Ci pasowało to zostawisz, jeśli nie to zamienisz...

profile.country.pl_PL.title
gajovy
Nowicjusz

:c37

Wyczytałem na stronie SONY o tej różnicy.
Dziękuję za informację


Pozdrawiam,
Łukasz

ps. poczytam gdzieś w sieci odnośnie ekranu magnetycznego (nie wiem co to jest i za co odpowiada)

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Ekran magnetyczny jest przydatny gdy masz stary typ telewizora z kineskopem, przystawienie magnesu lub głośnika który zawiera silne magnesy powoduje przebarwienia na ekranie, a w skrajnych przypadkach może odkształcić maskownicę, szczególnie w telewizorach z kineskopami typu trinitron produkcji sony. W przypadku LCD i plazm nie powinno być problemu.