anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DAV-DZ660 i wejścia dzwięku

matejank
Początkujący

Sony DAV-DZ660 i wejścia dzwięku

Witam,
DAV-DZ660 ma dwa wejścia dźwięku- optyczne i cyfrowe- czy można podłączyć dwa urządzenia- np. blu-ray i dekoder, czy też tylko jedno???

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W każde wejście dźwięku, można podłączyć odpowiednie urządzenie. A jaki masz telewizor? Istnieje też możliwość podłączenia urządzeń pod telewizor i np. kablem optycznym dźwięku z TV do kina. Wtedy telewizor będzie przekazywał dźwięk na zewnętrzne głośniki.

matejank
Początkujący

Telewizor to KDL40W4000, BD to BDP-S370- wydaje mi się, że ten model telewizora jeszcze nie przekazywał dźwięku 5.1 wyjściem optycznym- sprawdzę to w weekend i napiszę o swoich "odkryciach"

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W4000 już przesyłały optycznym dźwięk Dolby Digital, ale z tego co pamiętam z określonych źródeł sygnału. Jeśli masz możliwość to najlepiej sprawdzić.

matejank
Początkujący

Sprawdziłem- podłączyłem dekoder Motorola VIP 1910 HD po HDMI do telewizora a optykiem z telewizora do kina- w głośnikach cisza, natomiast bezpośrednio z dekodera do kina- piękny dźwięk w głośnikach...
Musi być inny zong w połączeniach... :c18

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tylko po podłączeniu optykiem do kina musisz w telewizorze wskazać wyjście dźwięku na kino. Nie pamiętam jak to było w W4000, ale chyba tak samo jak w innych. Czyli naciskasz na pilocie "Options", wybierasz "Głośnik" i "System Audio". Wtedy dźwięk optykiem jest wysyłany do innego urządzenia.

matejank
Początkujący

Zimny napisał(a):

Tylko po podłączeniu optykiem do kina musisz w telewizorze wskazać wyjście dźwięku na kino. Nie pamiętam jak to było w W4000, ale chyba tak samo jak w innych. Czyli naciskasz na pilocie "Options", wybierasz "Głośnik" i "System Audio". Wtedy dźwięk optykiem jest wysyłany do innego urządzenia.


Nie tak do końca- wszystkie te czynności trzeba zrobić w menu sygnału cyfrowego- dzięki za wskazówki- śmiga aż miło!!!