anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomoc w kupnie kina bardzo proszę.

majkelpiotr
Początkujący

Pomoc w kupnie kina bardzo proszę.

Witam przymierzam się do kupna kina domowego i mam burzę mózgu co wybrać może wy mi pomożecie.Rozważam model HT-SF100 lub HT-SF360 lub DAV-DZ780 lub DAV-DZ880 te cztery modele biorę pod uwagę wiem że dwa pierwsze same wzmacniacze chcę podłączyć pod dvd philips. może ktoś coś poradzi?? Jeszcze jedno pytanko jak podłączę laptopa z bluray kablem hdmi do telewizora a do kina czincze czy będzie dźwięk 5.1 Dzięki za pomoc czekam na jakieś informacje.Jeszcze dodam sprzęt ma być do muzyki i do filmów nie spodziewam się ogromnej rewelacji ale też nie chce lipy. pokój ma około 20m2.

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Modele które wybrałeś są OK. Podstawowe pytanie jakie musisz sobie zadać, czy ma to być zestaw z Blu ray, czy nie. Masz wbudowane w laptopie, ale zastanów się czy jest to wygodne. Również mam wbudowane w lapku, a przyznam się nie używam do tych celów. Nie ma to jak stacjonarny odtwarzacz.
Kina HT-SF100 i HT-SF360 są ze sobą prawie bliźniacze. Istotną rzeczą która je odróżnia to zgodność z technologią S-AIR (możliwość bezprzewodowych głośników tylnich). Oba zestawy graja fajnie, dźwięk jest czysty, przestronny. Do filmów super. Do muzyki najlepsze mocne stereo :D
A ile chcesz wydać na kino?

majkelpiotr
Początkujący

Witaj zależy mi na takim modelu głośników będą pasowały do wystroju pokoju w lapku mam blurey i nigdy nie wrzuciłem tam płytki filmy biorę na twardym dysku od kolegi i oglądam na s-air nie koniecznie mi zależy gdyż słyszałem że nie do końca są bez kabla więc lepiej już pociągnę kabel do sprzętu. Muza raczej z radia i nie koniecznie bardzo głośno raczej spokojnie. Kwota to około 2tys może 2.5 tys. Jeszcze jedno pytanko podłączenie laptopa kablem hdmi do amplitunera i później hdmi do tv??? Żeby mieć dźwięk 5.1 i obraz w fh???

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeszcze taki pytanie, jaki masz telewizor?

Co do laptopa i dźwięku - można tak zrobić jak piszesz. Kabel HDMI może przesyłać nawet bardziej skomplikowany dźwięk. Jednak musi go wypuścić laptop. Ten żeby to zrobił, film który jest nagrany na komputer musi być nakręcony z taką ścieżką jaką wymagasz, musisz mieć zainstalowane odpowiednie kodeki i co najważniejsze - karta graficzna musi potrafić przetworzyć taki sygnał i puścić go na kabel HDMI.

majkelpiotr
Początkujący

tak to wiem a telewizor mam samsung le 40 c 550

Badek-----
Początkujący

Witam

Czy model DAV-DZ880W odtwarza polskie napisy? Szukałem na różnych stronach ale nigdzie nie znalazłem tej informacji.

majkelpiotr
Początkujący

Nie wiem kolego BADEK sam jestem na etapie szukania kina domowego. Może Ty coś doradzisz??

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Badek napisał(a):


Czy model DAV-DZ880W odtwarza polskie napisy?


Tak, czyta polskie napisy. Zainteresowany tym kinem?

Majkelpiotr - HT-SF100 będziesz zadowolony. Już pisałem o jego cechach.. Do 2.5 tys zł są też inne ciekawe, albo i ciekawsze zestawy. Fajny sprzęt też BDV - E870.
http://www.sony.pl/product/hch-systems- ... nicalspecs
Jest to dosyć nowy zestaw. Dużą zaletą jego są funkcje multimedialne, możliwość połączenia z siecią WiFi (osobny adapter WiFI), Bravia Internet Video (serwisy YouTube itd.), zgodność z dekoderami dźwięku Dolby True HD, Dolby Digital Plus, kodeki dźwięku DTS-HD High Resolution Audio i DTS-HD Master Audio. Do tego możliwość sterowania kinem przez telefon na Androidzie (jak iPhone). I wiele innych funkcji :D
Wrażenia z oglądania filmów - świetne. Muzyka, trochę słabiej.
Kino posiada jeden port HDMI. Ale biorąc uwagę wbudowany odtwarzacz Blu ray, możliwość połączenia do bezprzewodowej sieci (odtwarzanie filmów, muzyki, zdjęć z kompa na telewizorze), Bravia Internet Video - chyba nie ma aż takiej potrzeby podłączania kina z kompem. Zawsze można podłączyć do telewizora i później przenieść dźwięk z LCD do kina...

majkelpiotr
Początkujący

OO widzisz kolego bardzo cenna uwaga i myślę że bardzo pomocna rozumiem że wi fi połączenie komp z sprzętem sony i puszczam filmy i wszystko idzie?? Dzięki za cenną uwagę pozdr Majkelpiotr

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Możliwość takiego połączenia jest rewelacyjna.
Dokładnie to działa w ten sposób. Do kina musisz dokupić specjalną kartę WiFi (ok 200zł). Władasz ją do USB w kinie (ma dwa wyjścia USB jedno z przodu, drugie z tyłu). Kino łączy się z routerem (to on buduje i obsługuje sieć), ten łączy się z komputerem. Na komputerze albo instalujesz serwer obsługujący DLNA, albo korzystasz z Windows Media Player. Na komputerze udostępniasz filmy, muzykę, zdjęcia. Wchodzisz do menu kina i tam widzisz udostępnione materiały. Tylko pierw za darmo trzeba zaktualizować firmware w kinie. CHyba, że kupisz już zaktualizowane. Przez WiFi masz również połączenie z Internetem i z poziomu kina szperasz po YouTube, Facebooku...
Jakbyś posiadał do tego telewizor Sony, to mógłbyś skorzystać z jeszcze jednej fajnej opcji - Bravia Sync. Wszystko byś sterował jednym pilotem:) Model ten ma bardzo rozbudowaną tą funkcję...