anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY przed sądem?

profile.country.PL.title
romanb02
Nowicjusz

SONY przed sądem?

Nie sposób opisać sześciu lat doświadczeń z SONY, w tym, z customersupport.PL@eu.sony.com, o czym przeczytałem na forum, z firmą Fotojoker, gdzie kupiłem zestaw Sony A7II oraz autoryzowanym serwisem SONY. Dość powiedzieć, że zostałem przez nich wszystkich oszukany, w tym szczególnie przez sprzedawcę, który zaproponował mi obiektyw "szerokokątny" 16-70 do aparatu, po czym okazało się, że jest to obiektyw APS-C - pasujący, jak pięść do nosa.

Zostałem też oszukany przez serwis, który fałszywie wydawał kolejne ekspertyzy dotyczące zakupionego przeze mnie sprzętu, ukrywając, że problemy z jakością zdjęć mają bezpośredni związek z zastosowanym obiektywem APS-C 

Oszukało mnie również SONY, którego pracownicy, powołując się na KŁAMLIWE ekspertyzy autoryzowanego serwisu, twierdzili, że SONY nic nie może zrobić w tej materii, wobec oczywistych faktów, bowiem serwis usterek nie potwierdzał - dodam tylko, że serwis, "przyparty do muru", przyznał się do oszustwa, a SONY nadal nic w tej materii nie zrobiło - NIE MA TO, JAK DOBRE IMIĘ SONY, PRAWDA?

Kolejny raz wystąpiłem do SONY oraz serwisu o polubowne załatwienie sprawy - serwis nie zareagował, a na odpowiedź SONY czekam - póki co, kilka razy wzywali mnie do ponownego przesłania dokumentów - okazuje się, że nie umieją otworzyć PDF-a - blokuje to prawdopodobnie ich system.

 

Nie licząc na stosowna reakcję, obecnie kończę pisać doniesienie do prokuratury z zarzutami oszustwa, zmowy i współdziałania  wszystkich zainteresowanych, a to po tym, jak w 2023 r. wniosłem pozew do sądu, a w odpowiedzi pozwany - Fotojoker, wciąż uchyla się od odpowiedzialności za sprzedany towar, twierdząc przy tym, że nastąpiło ... przedawnienie roszczeń.

Pozdrawiam sympatyków SONY i nie tylko - jak znajdę więcej czasu, to opublikuję jakieś "dokumenty" 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

No to teraz prosimy o wyrok Sądowy

bo takie pisanie niczego nie dowodzi.

Nie odpowiada Ci Sony to nie kupuj.

profile.country.PL.title
FotoShutter
Poszukiwacz

A to przepraszam bardzo - nie wiedziałeś/nie widziałeś jaki obiektyw wciska Ci sprzedawca? 

Sprzedawcy sa różni, ze strony kupującego to nie jest takie trudne, żeby upewnić się, czy towar jest zgodny - w tym przypadku, czy obiektyw jest pod APS-C czy FF. Zapewne pomylił się sprzedawca, a teraz sklep się wypiera. Niekiedy łączy się obiektywy APS-C do pełnych klatek, które włącza się w tryb crop - jakość zdjęć nie ma nic do tego, po prostu wówczas nie ma winiety, bo obiektyw wtedy kryje tyle matrycy, na ile został stworzony. 

Nie wiem zbytnio co ma tutaj Sony, jeszcze bardziej nie wiem, co mają do tego „sympatycy” tej marki, a jeszcze jeszcze bardziej nie wiem, dlaczego nie pokazałeś tych „dokumentów”. Na gębę można sobie debatować w innych sprawach.