anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

AKTUALIZACJA STR-DA3600ES

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

AKTUALIZACJA STR-DA3600ES

Ostatnio na stronie wspierającej oprogramowanie amplitunera znalazłem nowsze 1.030 więc według rozpiski ze strony jak to zrobić punkt po punkcie zabrałem się do aktualizacji.Wszystko startuje oprócz aktualizacji nie jestem laikiem w sprawach komputerowych ale tutaj nie wiem o co chodzi.Może żeby rozwiać pewne sprawy wymienię co kombinowałem:może na początku powiem ,że 4 x wykonałem punkt po punkcie instukcję producenta http://www.sony.pl/support/pl/product/S ... t_DA3600ES" target="_blank , wyłączałem zaporę windows7 , sprawdzałem ustawienia sieci LAN nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić .Aktualizacja rusza tzn nie rusza pojawia się 0% amplituner milczy nie reaguje na nic i to wszystko po około 2 godzinach nerw mnie łapie i kończę tą aktualizację.Miał ktoś może podobny problem ? Może coś robię nie tak proszę o jakąś wskazówkę.Co jeszcze mnie dziwi po co robić aktualizację przez SetupManagera jeżeli jest możliwość sprawdzenia przez sieć LAN wersji oprogramowania i zrobienia tego bezpośrednio a nie przez komputer.Co śmieszne na stronie SONY podaje wersję 1.030 do pobrania a amplituner w opcji UPDATE nie znajduje jej tylko pokazuje obecną wersję 1.020 znaleziona 1.020.Sprzęt za taką kasę opieka jak w NFZ.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
matej99
Użytkownik

Sony wydało aktualizacje do A36E_1032 z 25.03.2015, ma to związek ze mianą API w Shoutcastach. Chwilę to trawąło ale jedna  wyszła poprawka, do tego modelu. Po aktualizacji wyszukiwanie stacji w tej usłudze znowu działa.2015-04-25 13.38.28.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

panSONY napisał(a):

Co jeszcze mnie dziwi po co robić aktualizację przez SetupManagera

a może warto własnie zaktualizować przez menadżera?
i wtedy aktualizacja przebiegnie pomyślnie :c20


panSONY napisał(a):

Sprzęt za taką kasę opieka jak w NFZ.

nie podoba się to zmień i kup ampli konkurencyjnej firmy......

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Nie takich "mądrych" odpowiedzi poszukuję w tym temacie.Jeżelibyś zrozumiał o czym piszę to właśnie opisuję ,że robiłem aktualizację przez SetupManagera w słownie czterech próbach i żadna z nich nie była udana co do zmiany na inny amplituner to nie po to kupuję ES żeby zmieniać na coś innego a zakup SONY nie wyklucza żeby wsparcie techniczne działało jak należy.Proszę o inteligentniejsze porady,które by wnosiły coś do tematu i nie zakładałem tego tematu po to żeby z kimś polemizować tylko czegoś się dowiedzieć. Pzdr.

spolDon1fhkbr
Początkujący

panSONY napisał(a):

żeby wsparcie działało jak należy.



A gdzie tego "wsparcia" szukałeś?

panSONY napisał(a):

nie zakładałem tego tematu po to żeby z kimś polemizować tylko czegoś się dowiedzieć. Pzdr.



No to panieSONY pomyliliście adres. Po to właśnie to forum jest.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Kolejny fachowiec ! Podane jest gdzie go szukałem (wsparcia) link w pierwszym poście.Forum jest po to żebym zadał pytanie i otrzymał odpowiedź od kogoś komu coś na zadane pytanie się udało zrobić a nie czytać jakieś uszczypliwe mądrośći Panie Don.

spolDon1fhkbr
Początkujący

panSONY napisał(a):

Podane jest gdzie go szukałem link w pierwszym poście.



Proponował bym np. 0801500500. A wsparcie na stronie w porównaniu z innymi firmami powiedział bym wzorowe.

panSONY napisał(a):

Forum jest po to żebym zadał pytanie i otrzymał odpowiedź od kogoś komu coś na zadane pytanie się udało zrobić



Co prawda nie jestem fachowcem, ale proponował bym na innym systemie ponieważ już nieraz windows 7 nawet przy wyłączonej zaporze nie chciał tego i owamtego udostępnić. A jeśli już na windows 7 to proponuję sprawdzić typ sieci czy aby na pewno jest "domowa".

panSONY napisał(a):

a nie czytać jakieś uszczypliwe mądrośći Panie Don.



Wzajemnie.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Jeżeli Windows7 podany jest w obsłudze tego oprogramowania to powinien działać.Jeżeli uważasz ,że wsparcie jest OK z innymi firmami to gratuluję co to jest 0801500500 ?!Dodam też ,że sam program do obsługi amplitunera jest widziany i zapora go przepuszcza w takim wypadku Manager działa.Jeżeli nie chcesz czytać uszczypliwych uwag to sam nie prowokuj a napisz coś co wnosi do tematu a jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz wogóle tak będzie zdrowiej dla wszystkich.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Kolego panSony - wszyscy odpowiadają z własnej woli i nie musisz komentować odpowiedzi w dosyć agresywny sposób.
Jakiś czas temu miałem możliwość aktualizacji tego amplitunera i z poziomu komputera i nie było problemów. Sieć była skonfigurowana poprawnie, na komputerze był zewnętrzny firewall który przepuścił połączenie i wszystko poszło bez najmniejszych niespodzianek. Moim zdaniem problem może leżeć właśnie po stronie sieci lub komputera. Nie znam ustawień ani oprogramowania na Twoim komputerze, ciężko jest pomóc na odległość. Sama aktualizacja może przebiegać dosyć długo, ale na pewno nie dwie godziny.
Alternatywnym sposobem aktualizacji jest aktualizacja z poziomu amplitunera. Wchodzisz w "Software Version" -> "Update via Internet" -> "Update"-> "Start". Na panelu powinien migać jeden ze wskaźników. Nie robiłem tego, ale powinno być łatwiejsze niż aktualizacja przez komputer. Oczywiście nie można odłączać kabla zasilającego, ani wyłączać urządzenia w trakcie aktualizacji. Więcej informacji na pewno będzie w instrukcji obsługi, z którą warto się zapoznać.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Kolego Zimny gdybyś choć trochę trudu sobie zadał żeby rzeczowo odpowiedzieć a nie udzielać lekcji "savoir vivre " w dosyć agresywny sposób połowy Twojego tekstu by nie było w tym poście.Nie po to pytam jak coś zrobić żeby otrzymywać odpowiedzi typu:a może warto właśnie zaktualizować przez menadżera? gdzie w poście piszę ,że cztery razy to robiłem właśnie przez menadżera,A gdzie tego "wsparcia" szukałeś? gdzie podaję w poście linka gdzie tego wsparcia szukałem.No i w końcu Twoja rada żeby zrobić to z poziomu amplitunera gdzie w swoim poście piszę ,że z poziomu amplitunera pokazuje mi obecną wersję 1.020 i dostępną wersję 1.020 to co mam zaktualizować 1.020 do 1.020 no kurde nie idzie ! No chyba,że plik ◦STR-DA3600ES (A36E_1030.zip) jest wersją oprogramowania 1020 a nie jak nazwa sugeruje 1030.Po za tym gdyby firewall blokował mi SetupManagera nie działał by mi SetupManager a działa wszystko jak należy w kwestii sterowania amplitunerem ,zmiany nastaw z poziomu komputera.Mimo wszystko pozdrawiam bo agresywny nie jestem może trochę uszczypliwy w myśl głupie pytanie jeszcze głupsza odpowiedź.I gdybyśmy zostali na poziomie rzeczowej dyskusji byłbym wdzięczny.Prawdę mówiąc liczyłem na Pańską odpowiedź nie w kwestii komentowania moich postów tylko na rzeczową pomoc bo nikogo nie obraziłem a jedynie udzielałem odpowiedzi na poziomie zadanego pytania.Ot pewnie tyle w kwestii jak zauktualizować STR-DA3600ES.

profile.country.pl_PL.title
iMac-----
Początkujący

Ja miałem problem z aktualizacją do 1030, Via Internet nie udało się, też na ekranie nie pokazywał nowszej wersji tylko tę 1020. Próbowałem przez Setup Menager instalowany na komputerze, i też nie chciał się zaktualizować. Reset do ustawień fabrycznych też nie pomagał.
W menu amplitunera włączona aktualizacja PC Update, zapora wyłączna, tryb GUI również i nic.
Rozwiązaniem było podłączenie komputera kablem sieciowym do routera, i uruchomienie trybu aktualizacji (w amplitunerze i na komputerze zgodnie z instrukcją).
Później wczytanie kopi zapasowej ustawień i po kłopocie.
Setup Menager po WI-FI działa poprawnie , ale niestety przy aktualizacji wyskakiwał błąd
Instalowałem z komputera z Systemem XP Professional.
Przy Win 7 może być konieczność włączenia praw administratora, lub trybu zgodności, ale tego nie jestem pewien.