anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDV-E490 - "PROBLEM?"

profile.country.pl_PL.title
andrzej198902
Poszukiwacz

BDV-E490 - "PROBLEM?"

Witam jestem od niedawna posiadaczem kina domowego SONY BDV-E490 zauważyłem niestety dziwne zjawisko a to pewnie dlatego, że nie lubię jak coś brzęczy, szumi zgrzyta itp. więc musiałem jak zawsze posłuchać dokładnie każdej z kolumn lecz zaniepokoił mnie subwoofer. Z głośnika subwoofera wydobywa się dziwny zgrzyt podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i reszty. Z otworu BASS REFLEX słychać czysty bas lecz z głośnika własnie takie dziwne zjawisko jakby trzeszczenie. Zaniepokojony oddałem subwoofer do serwisu po czym serwis wymienił sprzęt na nowy lecz jest to samo zjawisko co było wczesniej teraz pytanie czy to może byc wina amplitunera czy poprostu ten typ tak ma. Jeśli tak to będę spokojniejszy ponieważ owy "zgrzyt" słychac jedynie po przystawieniu ucha do głośnika basowego w innym przypadku nie przebija sie aż tak, zeby był drażniący. Proszę z góry o szybka odpowiedź a może ktos z Was jest posiadaczem tego kina i zaobserwował podobne zjawisko??

22 ODPOW. 22
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Nic dodać nic ująć.Te zestawy nie nadają się do muzyki.U mnie w BDV-E280 jak odepnę suba to dźwięk z głośników jest jak z radiobudzika.Dla mnie nauczka na przyszłośc.

profile.country.pl_PL.title
andrzej198902
Poszukiwacz

Znam Twoje kino, słuchałem też :wink: trudi człowiek się uczy na błędach ja tez u siebie odpinałem suba i rzeczywiście jak budzik : /


profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Jeszcze mi na myśl przyszła wymiana frontów.Sprawdzałem podpinając jakieś Jamo....niestety to samo.Myślę więc na wymianą na jakiś tani budżetowy Amplituner.Zastanawiałem się nad zestawem Pioneera HTP-071.Budżet niestety ograniczony do 1000zł.W zestawie są co prawda plastikowe kolumny+sub,ale wydaje mi się,że i tak to zagra lepiej jak Sony,a z czasem można pomyśleć nad zmianą frontów.

Co o tym myślicie?








profile.country.pl_PL.title
andrzej198902
Poszukiwacz

Moim zdaniem to dobry pomysł. Masz już wtedy amplituner więc zmiana kolumn nawet wszystkich w przysżłości na większe drewniane napewno jeszcze bardziej podniesie komfort słuchanej muzyki. To dobry zestaw jak za tę cenę a duzym plusem jest własnie ampli i mozliwośc dowolnej zmiany kolumn.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Chciałem zapytać czy wszystkie nowe kina domowe mają zabezpieczenia Cinavia?Jak to jest u Ciebie andrzej198902

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Chciałem zapytać czy wszystkie nowe kina domowe mają zabezpieczenia Cinavia?Jak to jest u Ciebie andrzej198902?

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Zabezpieczenie Cinavia zostało dodane wraz z którąś aktualizacją oprogramowania, więc sądzę, że będą one w nowych modelach ( choć ręki uciąć sobie za bym nie dał :wink: ).

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

3echo - kiedyś rozmawialiśmy na temat aktualizacji twojego zestawu, gdzie bawiałeś się pobrać nowego softu aby nie zassać Cinavii. Jak pamiętam chciałeś przeskoczyć z softu z numerem np 1 na soft z nr 3 bez pobierania numeru 2. Takiej możliwości jak nie było tak nadal niema.

W nowych modelach 2011, 2012 oraz 2013 na 99PERCENTAGESIGN jest Cinavia, bo Sony na szeroką skalę działa przeciw piwactwu internetowemu. Jako właściciel wytwórni płytowych nie mogą sobie na to po prostu pozwolić.

Bez grzebania w sofcie (i utraty gwarancji lub uszkodzenia sprzętu) się nie obędzie aby wyłuskać Cinavię z oprogramowania - o ile w ogóle jest taka możliwość.

Jestem ciekaw jak wygląda kwestia DLNA w tej sprawie. Czy Cinavia rówież wychwyci pirata?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Przy DLNA, mogłaby wyjść ciekawa sytuacja ( czysta hipoteza :grin: 😞 Mamy oryginalny film, ale format nie obsługiwany przez TV, puszczamy taki film przez serwer DLNA przy użyciu transkodowania - no i co teraz. Jak Cinavia by to mogła zinterpretować :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Pytanie polega raczej na tym, w jaki sposób umieszczane są informacje na płycie, że dany film pochodzi z legalnego źródła lub jakich parametrów wyszukuje Cinavia aby dojść do wniosków stwierdzajacych legalność materiału.

Zapewne w PS3Media Serwer pojawiłaby się stosowna aktualizacja, która pozwalałaby na transkodowanie z tymi znacznikami oryginalności w niezmienionej formie.

Rzecz jasna - również czysta hipoteza.


P.S. trzeba przyznać - zagadnienie dość ciekawe.

Pozdrawiam Stubb