anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak dźwięku z kina

gamal111
Początkujący

Brak dźwięku z kina

Witam. Ostatnio kupiłem telewizor KDL-46EX500 i kino do niego DAV-TZ630 i wszystko ładnie pięknie aż do dziś gdy przy próbie zmiany dźwięku z telewizora na kino dźwięk albo był tylko z telewizora a nie z kina albo w ogóle go nie było. I tu jest moje pytanie co mogę zrobić acz dodam, że jestem całkowitym laikiem w tych sprawach więc proszę o jakąć prostą i zrozumiałą odpowiedź.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

Witaj :c37 a wiec tak czy sprzęt jest podłączony zarówno scart'em jak i hdmi i czy w tv menu jest przełączony system głośników na głośniki kina??

Jegomosc
Początkujący

Miałem ten sam problem ale mam zestaw kina DAV-TZ230 to to samo co 630 tylko głośniki surund są małe. Załatwiłem to i wszystko działa. Mogę powiedzieć jak zrobić.
Pozdro

gamal111
Początkujący

Scart masz na myśli euro? jeśli tak to mam jak i hdmi a w głośnikach mam ustawiony system audio. Teraz udało mi się ustawić w ustawieniach dźwięku, że tylko środkowy głośnik daje dźwięk ale co do innych nie mam pojęcia. Jeśli byś mógł Jegomość to byłbym wdzięczny za opis co robić.

Jegomosc
Początkujący

Mam TV Sony KDL-40W4000, zestaw kina domowego DAV-TZ230 (630 jest taki sam ale głośniki tylne na kolumnach).
Podłączyłem TV z zestawem kablem HDMI i drugim kablem z jednej strony EURO(Scrat)z drugiej 4 końcówki cinch - 2 są do audio i 2 do video. Dwie końcówki cinch audio podłączone do TV - z tyłu TV jest wyjście audio out obok wejście optycznego. Drugi koniec tego kabla czyli EURO podłączone do zestawu. Czyli 2 końcówki z tego kabla audio są niewykorzystane.
W tym połączeniu z TV połączone są HDMI i dwa wtyki cinch audio, a do zestawu HDMI i Euro tak dla przypomnienia.
Ustawienia w telewizorze:
Ustawienia AV
wejście audio AV2 : AUTOMAT
Wyjście AV2 : AUTOMAT
Głośnik : SYSTEM AUDIO

Ustawienia HDMI w TV:
Automat wyłączania urządzeń: Wł
Automat włączania TV : Wł

Ustawienie w zestawie kina:
Language setup:
OSD: English ( nie ma innego wyboru chyba że ktoś zna inny język)
Menu: 1428
Audio: 1428
Subtitles: 1428
Takie ustawienia daja nam polskie czcionki podczas oglądania np. z USB filmów Dix

i Audiosetup:
TV Type 16:9
Line: RGB
Pause mode: Auto

HDMI STUP:
Control for HDMI : Wł
Automat włączania TV :Wł

Powinno wszystko grać ekstra. Poprzednio jak miałem połączone kablem HDMI i EURO_EURO to dźwięk był tylko ale programu TV podłączonego do telewizora antena zewnętrzną, a tak mam dźwięk z kablówki UPC jak i gdy przełączę na antenę telewizyjną.
Oczywiście zestaw w tym momencie powinien być ustawiony na TV i każdy dźwięk programu jak oglądamy na Tv jest w zestawie.
W razie pytań i niejasności proszę o emal: stefan-1920@o2.pl

Jegomosc
Początkujący

Zapominałem dodać.
W ustawieniach zestawu:
Audio Setup:
Speaker format - Standard.

Wszystko działa . Jak włączymy TV to automatycznie powinien się włączać zestaw kina i odwrotnie jak wyłączymy TV to zestaw kina się wyłącza.
Jak oglądając TV nie chcemy korzystać z zestawu kina to wyłączamy kina domowego, a głośniki w TV włączają się automatycznie. Włączamy kino głośniki TV się wyłączają. Oczywiście TV musi być Sony Brawia .
Pozdrawiam i powodzenia wszystkim co maja kłopoty z połączeniem tego zestawu :thumbsup: