anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dźwięk z tv na głośnikach z kina domowego

profile.country.pl_PL.title
z_sony_od_12_lat
Początkujący

dźwięk z tv na głośnikach z kina domowego

Witam,
wiem, że temat przesyłania dźwięku z tv do głośników kina domowego poruszany był tu kilka razy, jednak spytam raz jeszcze - w odniesieniu do posiadanego przeze mnie sprzętu. Dysponuję telewizorkiem KDL37EX500, kinem domowym DAV-TZ630 a także dekoderem Cyfry + (najprostszym - PACE DSR 2221). Jeśli chodzi o odtwarzanie płyt, to jestem bardzo zadowolona tak z muzyki, jak i filmów czy zdjęć. Niestety, mimo wielu prób, nie udało mi się przesłać dźwięku z TV na głośniki kina. Kino i TV połączone są zarówno kablem HDMI jak i Euro, a na wyświetlaczu kina po włączeniu automatycznie pojawia sie "TV", na ekranie mam napis "Aktywny system audio" - niestety, wtedy milknie dźwięk. W czym może być problem?
Z góy serdeczne dzięki za pomoc.

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

sprawdź czy hdmi jest w tv podłączony do wejścia IN i tak samo EURO sprawdź przy tv

profile.country.pl_PL.title
z_sony_od_12_lat
Początkujący

dzięki za szybką odpowiedź. sprawdzałam - są podłączone wg schematu w instrukcji obsługi.

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

a czy w tv są wyłączone głośniki?? tzn w menu ustawione jest aby dźwięk szedł przez system i dwa czy tv ściszasz na maxa jeżeli tak to zrób tv głośniej a wtedy powinien pojawić się napis na tv "głośnik tv nie" tak miałem kiedyś w swoim zestawie dav-s300 ze musiałem wyłączyć głośnik w tv i podglosic tv do polowy a potem sterowałem tylko kinem, bo kurcze podłączone jest wszystko ok a spróbuj jeszcze przełożyć scarta w tv.

profile.country.pl_PL.title
z_sony_od_12_lat
Początkujący

dzięki wszystkim za szybką reakcję :) już sobie poradziłam - wystarczyło dekoder połączyć przez scart do kina :)

pozdrawiam serdecznie :)

profile.country.pl_PL.title
minnor666
Początkujący

jest jeszcze coś takiego jak kabel optyczny audio, wtedy masz dźwięk cyfrowy z TV na kino
bez dekodera cyfry .
pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
z_sony_od_12_lat
Początkujący

wiem, tylko moje kino nie ma gniazda optycznego :(
pozdrawiam :)