anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dobór kina domowego

kapode
Początkujący

Dobór kina domowego

Witajcie.

Posiadam TV SONY Bravia KDL-40ZX1. Jak wiadomo - jest to sam ekran.

Chciałbym zakupić jakiś porządny zestaw głośnikowy do tego + możliwość odtwarzania Blu-ray na przyszłość oraz od czasu do czasu jakiś divx z napisami.
Wskazany by był pilot radiowy do zestawu audio (wszystko mam pochowane pod łóżkiem).
Co do rozmieszczenia głośników, nie szczególnych preferencji. Pokój jest dosyć mały. Ok 4 x 4 m. ( Tylko łóżko i TV :P )

Nie znam się za bardzo na aktualnych trendach, co możecie mi polecić w cenie do 2500 pln ?

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,
do 2.5 tys zł chyba najlepszym rozwiązaniem jest BDV-E870. Na pokój 16m kw. takie głośniki dadzą świetny efekt. Do tego można dokupić adapter WiFi i bezprzewodowo połączyć komputer z kinem przez DLNA. Możesz wtedy udostępniać filmy, muzykę, zdjecia i odtwarzać je na telewizorze. Informacje o kinie masz tutaj:
http://www.sony.pl/product/hch-systems- ... ctBenefits
Niestety nie ma pilota radiowego (jak większość modeli). Za to mając telewizor Bravia możesz śmiało skonfigurować Bravia Sync miedzy tymi urządzeniami. Wtedy pilotem od telewizora będziesz mógł obsługiwać podstawowe funkcje kina.

kapode
Początkujący

Widze, że nawet za 1600 zł można kupić ten zestaw. Przyjrzę się, dzięki za polecenie modelu :)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tak, tylko uważaj na najtańsze oferty. Oczywiście, czasami można kupić coś dobrego po okazyjnej kwocie. Tylko przy tak niskich cenach masz większe ryzyko na zakup towaru niepełnowartościowego (uszkodzenie, podróbka itp.), lub na inne oszustwa.

profile.country.GB.title
jarkovitz
Poszukiwacz

Chciałbym zapytać Zimnego o czym myśli mówiąc żeby uważać przy zakupie tańszych produktów,a to dlatego ze jestem na etapie kupna tego kina i z tego co obserwuję różnica między sklepami internetowymi a tymi w realu bywa nawet o 400zł mniejsza.Telewizor Sony kupiłem przez internet i mam akurat w tym przypadku bardzo dobre doświadczenie ponieważ zaoszczędziłem dużo kasy.Czy istnieje ryzyko że towar z neta będzie gorszej jakości niż na przykład z salonu Sony? I jeszcze jedno pytanie:czy dobrze zrozumiałem że odtwarzanie w tym kinie Divx odbywa się tylko przez usb z dysku zewnętrznego(Nie z płyty)? Pozdrawiam!!!

tomdm-----
Początkujący

Co do niższej ceny za taki sam sprzęt w Salonie, Elektro-Markecie, czy w sklepie netowym, to może ona wynikać np. z nieotrzymania pełnej gwarancji producenta (gwarancją jest paragon :question: - Sony w ogromnej większości swoich produktów ma papierową Gwarancję, którą musi wypełnić sprzedawca, w tym data zakupu i pieczątka sklepu) na terenie Polski oraz sprowadzania go za niższą cenę z innych krajów europejskich.
Osobną kwestią pozostają marże w sklepach i salonach, gdzie możesz ten towar zobaczyć na półce, w przeciwieństwie do sklepu Internetowego, będącego przeważnie jednoosobową lub małą firmą (ale ten rynek też się konsoliduje i dochodzi do łączenia się lub przejmowania innych sklepów np. Merlin>Empik) nie zatrudniającą dużej ilości pracowników, pośredniczącego tylko między magazynem z którego towar przyjechał a Tobą jako kupującym, bez większych kosztów związanych z utrzymaniem fizycznie lokalu itd...

profile.country.pl_PL.title
minnor666
Początkujący

Kilka dni temu kupowałem telewizor KDL 60LX900 w sklepie internetowym RTV EURO AGD.
i był tańszy od tego samego TV w tym samym sklepie w Szczecinie o okolo 1500 ..
też nie bardzo to rozumiem.
Dostałem pełną 2letnią gwarancje Sony.
A teraz na ich stronie widze ze jest juz cena wyższa o 900pln :c7

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

tomdm napisał(a):

Co do niższej ceny za taki sam sprzęt w Salonie, Elektro-Markecie, czy w sklepie netowym, to może ona wynikać np. z nieotrzymania pełnej gwarancji producenta (gwarancją jest paragon :question: - Sony w ogromnej większości swoich produktów ma papierową Gwarancję, którą musi wypełnić sprzedawca, w tym data zakupu i pieczątka sklepu) na terenie Polski oraz sprowadzania go za niższą cenę z innych krajów europejskich.
Osobną kwestią pozostają marże w sklepach i salonach, gdzie możesz ten towar zobaczyć na półce, w przeciwieństwie do sklepu Internetowego, będącego przeważnie jednoosobową lub małą firmą (ale ten rynek też się konsoliduje i dochodzi do łączenia się lub przejmowania innych sklepów np. Merlin>Empik) nie zatrudniającą dużej ilości pracowników, pośredniczącego tylko między magazynem z którego towar przyjechał a Tobą jako kupującym, bez większych kosztów związanych z utrzymaniem fizycznie lokalu itd...


Co za bzdura ja kupilem STR-DA5400ES ktory w salonie byl a ok 7 tys ja dalem za niego 5 tys z allegro i jakos otrzymalem gwarancje na 5 lat wszystkie papiery i sprzet wiadomo nowka sztuka

tomdm-----
Początkujący

minnor666 napisał(a):

Co za bzdura ja kupilem STR-DA5400ES ktory w salonie byl a ok 7 tys ja dalem za niego 5 tys z allegro i jakos otrzymalem gwarancje na 5 lat wszystkie papiery i sprzet wiadomo nowka sztuka



Na początku, witam Kolegę po sąsiedzku :c37 (nie daleko od Dwóch Wież :c20 )
Napisz proszę tylko kiedy go kupowałeś (w którym roku) bo to model amplitunera będącego na rynku od 2008 i czy kupowałeś go od sprzedającego na Allegro sklepu z Autoryzacją Sony i z polskiej dystrybucji.
Pytam z prostej przyczyny.
Nie wszyscy zaglądający tutaj muszą to wiedzieć, ale Sony "otwarło" się na sprzedaż z polskich sklepów Internetowych jak i zakup produktów z pozostałych krajów UE przez Nas (Polaków) dopiero od 2009 roku, więc nazywanie tego bzdurą jest nie do końca prawdziwe.

Sam mając alternatywę kupna sprzętu w 2006 roku (wtedy różnica w cenie Salon-Internet też była bardzo atrakcyjna) zdecydowanie wybrałem Salon otrzymując ceny równie fajne jak w necie (kwestia potargowania się troszkę :c25 ), bo od Sprzedawcy z Internetu nie otrzymałbym pełnej gwarancji (podbitej karty gwarancyjnej tylko paragon stanowił gwarancję), o wykupieniu do takiego sprzętu Gwarancji Extra nie wspominając.
Sony Polska wtedy tego nie honorowało.
Od 2009 to się radykalnie zmieniło na plus sprzedających w Internecie, zarówno tych "małych" handlujących jak i dużych sieci mających sklepy w dużych miastach, jak i własny sklep Internetowy , przykładem może być właśnie powyżej przytaczane już Euro RTV-AGD.

Tomasz

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

ooo faktycznie blisko dwóch wież :thumbsup: ja ampla kupowałem jako noweczke od sprzedającego z allegro o nicku "rtvzew" nie wiem czy to oryginalny ze tak powiem salon sonego ale w gwarancji mam gware producenta 5 lat i pieczątka sony poland koleś jest z Elbląga. A jaki sprzęcik kolega posiada jeżeli można wiedzieć chodzi o sprzęt audio ;)