anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony BDVE870 BluRay Home Cinema System

qilu-----
Początkujący

Sony BDVE870 BluRay Home Cinema System

Przymierzam się do zakupu kina domowego BDV-E870

Czy będę mógł podłączyć bez problemow tv i PS3

TV KDL 46D3500
Playstation 3 CECHJ03

Czy do aktualizacji oprogramowania konieczne jest połączenie z internetem przez kartę USB
Sony lub czy można użyć innej karty usb?

Czy można zaktualizować system z płyty lub flash drivera?

39 ODPOW. 39
profile.country.pl_PL.title
ghotan
Początkujący

spdif - wyjście słuchawkowe mini jack przynajmniej tak wygląda, a z drugiej strony co powinno być do podłączenia do kina?

niestety jeszcze nie mam cyfrowej tv

TVMOBiLi działa ale napisów nie czyta u mnie? a u ciebie na TVMOBiLi napisy działają? jak tak to jaki format?

moze sony specjalnie wypuszcza aktualizacje ktore blokuja mozliwosc odtwarzania plikow?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

ghotan napisał(a):

spdif - wyjście słuchawkowe mini jack przynajmniej tak wygląda, a z drugiej strony co powinno być do podłączenia do kina?


Z jednej strony pasująca do wyjścia z laptopa, z drugiej końcówka standardowego wyjścia optycznego - idzie do kina.

ghotan napisał(a):


TVMOBiLi działa ale napisów nie czyta u mnie? a u ciebie na TVMOBiLi napisy działają? jak tak to jaki format?
moze sony specjalnie wypuszcza aktualizacje ktore blokuja mozliwosc odtwarzania plikow?


Nie korzystam z tego serwera. Wieczorem jak będę miał chwilę, to postaram się sprawdzić.
Strumień wideo jaki idzie z komputera do telewizora zawiera napisy. Raczej nie ma możliwości ingerencji i analizy sygnału, aby wyeliminować napisy. Powinna to być kwestia ustawień serwera, telewizor nie ma nic do tego.

profile.country.pl_PL.title
ghotan
Początkujący

Na oficjalnej stronie dlna nie ma nic o odtwarzaniu plików mkv, ale moim zdaniem jest to kwestia utartego słownictwa ponieważ pliki z filmami które posiadam to mpeg-4 AVC a te są wymienione jako obsługiwane przez DLNA, jednak i tak zrezygnowałem z DLNA jak wreszcie odkryłem Kabel OPTYCZNY TOSLINK-mini JACK3,5mm :) Trudno będę miał teraz 2 kable przeciągnięte od laptopa jeden hdmi i drugi optyczny. Napiszę jak na pewno zadziała dźwięk przestrzenny.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Też bardzo fajne rozwiązanie. Tylko pamiętaj, żeby dbać o taki kabel. Optyczne jest łatwo uszkodzić...

profile.country.pl_PL.title
ghotan
Początkujący

Żeby było ciekawiej nie mam jednak w laptopie karty 5.1, niby oczywiste:), a w laptopach hp jest sterownik uniwersalny, dlatego w ustawieniach dźwięku mam "wyjście spdif za pomocą wyjścia słuchawek" co jest totalną ściemą bo nie ma go fizycznie w laptopie, idąc dalej nawet jeżeli w laptopie jest wyjście spdif to nie znaczy że jest karta 5.1 co już jest totalną rzadkością, chyba że w laptopach powyżej 4 tyś zł czego jednak nie sprawdzałem, jestem więc na etapie zastanawiania się nad zakupem sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB kosztuje 200 zł, jednak szukam o niej informacji czy na pewno obsługuje dźwięk wielokanałowy bo wiele razy widziałem już przekręt z "wirtualnym 5.1"

Nagrałem jednak film na płytkę DVD-RW (20 minut nagrywania) film który ma format dźwięku AC3 ładnie działa DD 5.1, niestety film który ma audio w DTS nie jest odtwarzany poprawnie "nie obsługiwany format audio"

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Kino odtwarza dźwięk DTS. Przed chwilą sprawdziłem na filmie z płyty DVD "Alien vs Predator". Dźwięk DTS 5.1. Działa idealnie, a wrażenia z DTS chyba lepsze niż z Dolby Digital.

W swoim laptopie Asusa mam na pewno możliwość wyjścia optycznego z gniazda od słuchawek. Nie testowałem dźwięku 5.1, nie mam odpowiedniego kabla. Muszę kupić, może w weekend. Co do samego przenoszenia, być może musisz jeszcze ustawić parametry w ustawieniach kodeków. Standardowo są pewnie ustawione na "stereo".

profile.country.pl_PL.title
ghotan
Początkujący

sprawdź czy twój asus ma kartę dźwiękową 5.1, jeżeli nie ma to nie uzyskasz takiego dźwięku jak bezpośrednio z płytki włożonej do BD, po prostu przez spdif będziesz miał dźwięk przesyłany cyfrowo przez kabel toslink

poprzednio nie sprecyzowałem czego mi nie odtwarza dokładnie chodzi o A_DTS a nie DTS, A_DTS występuje częściej niż AC3 w ripach filmów BluRay
info: http://www.matroska.org/technical/specs ... index.html" target="_blank zrobię najnowszą aktualizację i dam znać czy zaczął odtwarzać, ale wątpię

Niestety najnowsza aktualizacja nie pomogła. I do tego po jej zainstalowaniu nie mogę przewijać filmu nagranego bezpośrednio na płytkę :/. Ale sprawdzę jeszcze dokładnie na innych.

tutaj coś więcej o dźwięku A_DTS (Audio Data Transport Stream) http://wiki.multimedia.cx/index.php?title=ADTS który jak się okazuję nie ma za wiele wspólnego z dźwiękiem DTS, po za tym że powinienem uzyskać z niego dźwięk przestrzenny tak jak w AC3

profile.country.pl_PL.title
olo2oo1
Początkujący

jakie kupić kable głośnikowe do przedłużenia tych które są w standardzie?

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Nawet ten najcieńszy ze szpulki powinien wystarczyć;) Tylko lepiej kup cały przewód nowy bo łączenie przewodów nie jest zalecane.

profile.country.pl_PL.title
ghotan
Początkujący

I tak trzeba łączyć, w kinie są specjalne wejścia na głośniki. Z innej beczki.

Po ponad roku zakupiłem kartę dźwiękową zewnętrzną Audiotrak Maya U5. Ma ona wyjście optyczne SPDIF. Za pomocą funkcji pass through ustawionej w AC3 filter uzyskałem w kinie dźwięk 5.1 DD i DTS. Niestety pass through (przynajmniej z tą kartą dźwiękową) nie działa na Windows 7 64bit Home Premium!!! Sprawdziłem z 2 laptopów. Dopiero na trzecim laptopie z Windows Vista bez szczególnej konfiguracji zadziałało.