anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HTP-BD56SF - czy to dobra decyzja?

paul78uk
Początkujący

Sony HTP-BD56SF - czy to dobra decyzja?

Witam. Doradzam bliskiej znajomej w sprawie kina domowego. Ma LCD Sony Bravia, wiec najbardziej pasowalby jej sprzet tej firmy. Uklad pokoju jest taki, ze przednie glosniki beda staly na komodzie, jest to problem bo wielkiego tallboya nie postawie jej tam, bedzie to nieladnie wygladalo. Kolejny warnek jest taki, ze surroundy nie moga wisiec na scianie, musza stac. Wiec jest problem, bo z reguly jesli sa glosniki bez podstawek to nie sa to glosniki przednie.
Wiec cos takiego jak w tytule by jej chyba pasowalo, bo podobno sa one umieszczone na takich rurkach, ktore sa regulowane, tzn. moge te przednie glosniki opuscic do samej podstawy. Czy tak faktycznie jest?
I drugie pytanie - skad tak mala dostepnosc tego sprzetu? I tak malo opinii?
Juz nie jest produkowany?
na stronie Sony jest cos takiego, o troche innym symbolu niz na skapcu, ale w kosmicznej cenie:
http://www.sony.pl/product/hch-systems- ... htp-bd36sf

O co w tym chodzi ?

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj, kino które wybrałeś jest jeszcze w sprzedaży, ale nie jest to nowy model. Nie posiada wielu nowych funkcji jak funkcje internetowe, kompatybilność z 3D itd.
Na takie rzeczy jak podstawki itp. nie patrz. Można dopasować i dokupić, więc nie będzie większego problemu. Głośniki "Tallboy" można również rozebrać w połowie wysokości, więc też jest ok.
W związku z wyborem mam parę pytać.
Ile chcecie przeznaczyć na kino?
Jaki model BRAVIA posiada Twoja znajoma?
Co ogląda, czego słucha najczęściej?
Jakiej wielkości ma pokój w którym będzie stało kino?
Czy posiada już jakieś dodatkowe urządzenia (odtwarzacz, dekoder telewizji, podłączony komputer)?

paul78uk
Początkujący

Dzięki za odpowiedz. Piszesz, ze talboje mozna rozebrac... Ogladalem w sklepie, i nawet jesli da sie rozebrac to nie sa one plaskie, tzn nie wiem czy producent to przewidzial by staly alone...
Znajoma ma LCD Sony Bravia KDL-40W5500.
Kina bedzie uzywala glownie do ogladania TV, filmow na plytach bluray i sluchania muzyki, w proporcjach powiedzmy 70/20/10.
Oprocz telewizora ma dekoder cyfrowy HD kablowki TOYA, podlaczony do tv kablem hdmi. dekoder ten posiada tez wyjscie optyczne (podobnie jak tv)
Pokoj jest malutki, okolo 15 m2.
Budzet to okolo 2,5 tys.
Ale najwazniejsze warunki to przednie glosniki nie moga miec 130 cm wysokosci, bo bedzie to zle wygladalo na komodzie (glosniki po sam sufit). Surrondy zas musza byc na stojakach jakichs, bo dziewczyna nie chce nic wieszac na scianie za sofa, o kablach idacych po scianie nie wspominajac:)
Na piewrwszy rzut oka pasowalby jej ten model BDV-E870, gdyby dalo sie "zamienic" glosniki, przod z tylem...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

paul78uk napisał(a):

Znajoma ma LCD Sony Bravia KDL-40W5500.


Mam ten sam model, bardzo fajny telewizor. Jednak nie posiada BRAVIA Internet Video - czyli możliwości odtwarzania serialów i programów m.in. TVNu (seriale takie jak "Usta, usta" itp.), IPLA, YouTube, i wiele innych:
http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd-bravia/2/2/article/id/1237477790108
Więc fajnie jakby kino posiadało tą opcje. Ja u siebie tak właśnie mam, dodatkowe usługi których nie posiada telewizor dodaje mi kino E870W :D

Co do głośników typu "Tallboy". Można je rozebrać i postawić osobno, lub powiesić na ścianie. Przy postawieniu na kredensie, należy je jednak zabezpieczyć przed przewróceniem. Przy głośniejszym odsłuchu mogą się przewrócić. Wysokość głośników to 61cm. Jak chcesz mogę zrobić zdjęcie i wstawić na forum, ale to dopiero po 17.

Zmiany głośników przednie na tylne nie polecam. Pasują, da się zmienić, jednak otrzymujemy dosyć dziwny dźwięk. Mi on nie pasuje, chociaż to jest moja subiektywna ocena.

Kino to posiada możliwość bezprzewodowego podłączenia tylnich głośników. Jednak trzeba dokupić nadajnik:
http://www.sony.pl/product/haa-multi-room-adapters-and-speakers/waht-sa2

Tylne głośniki można umieścić na stojaku. Nie wiem czy Sony posiada w swojej ofercie takie stojaki. Jeśli nie, jest sporo firm produkujących takie rzeczy, kwestia dopasowania łączenia.

Alternatywą jest kino E970, posiada 4 głośniki "Tallboy", z czego tylnie bezprzewodowe głośniki. Można również zastanowić się nad kinem E370. Jedyna równica z pozostałymi, to wszystkie małe głośniki.

paul78uk
Początkujący

Zimny napisał(a):

paul78uk napisał(a):



Co do głośników typu "Tallboy". Można je rozebrać i postawić osobno, lub powiesić na ścianie. Przy postawieniu na kredensie, należy je jednak zabezpieczyć przed przewróceniem. Przy głośniejszym odsłuchu mogą się przewrócić. Wysokość głośników to 61cm. Jak chcesz mogę zrobić zdjęcie i wstawić na forum, ale to dopiero po 17.



Hmm... Mozna je rozmontowac? Ciekawe... Jesli mozna prosic to zdjecie to chetnie zobacze...
Nie da sie ich "domontowac" do surroundów :c20 :smileyquestion:

EDIT

Chyba się zdecydowalismy na BDV-E970W, mam nadziej ze bedziemy zadowolenii :c4

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Oczywiście, można je rozmontować. Jednak nie ma możliwości położenia tylnik głośników na stojaki od tych przednich. Można kombinować z przerabianiem podstawki, ale to zapewne spowoduje utratę gwarancji.
Poniżej wstawiam zdjęcia głośnika na podstawce i bez podstawki. Telewizor który stoi obok ma 37". Butelkę postawiłem w celu odniesienia wielkości głośników. Jest to butelka od wody "Żywiec" o pojemności 1.75l. Głośniki bez podstawki są mało stabilne, należy je dodatkowo zabezpieczyć.

http://img268.imageshack.us/img268/3994/dsc02158r.jpg


Bez podstawki:

http://img17.imageshack.us/img17/9204/dsc02156lf.jpg


paul78uk napisał(a):

Chyba się zdecydowalismy na BDV-E970W, mam nadziej ze bedziemy zadowolenii :c4



Na pewno spełni Wasze oczekiwania. Jest to bardzo fajne kino, dobry wybór.