anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zanik dźwięku w BDV E870

profile.country.pl_PL.title
nowy108
Początkujący

Zanik dźwięku w BDV E870

Mam taki problem. Po miej więcej 2-3 godzinach ogladania tv dźwięk z kablówki w zestawie po prostu zanika. Nie działa nawet radio. Dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu zestawu wszystko jest w porzadku. Moze wiecie w czym może być problem.

12 ODPOW. 12
profile.country.pl_PL.title
ghotan
Początkujący

nie wiem co to jest, ale myślałem że mam to tylko ja, ale widzę że dotyczy to innych, ja mam analogowy sygnał z kablówki UPC i TV podłączony do BD za pomocą kabla optycznego, a ty jaką masz konfigurację?

profile.country.pl_PL.title
nowy108
Początkujący

Przynajmniej nie jestem sam. U mnie BD podłączony do dekodera SD Vectry kablem optycznym. Z tego co czytam, to Ty też masz dźwięk po kablu optycznym - może w tym jest problem.

profile.country.pl_PL.title
ghotan
Początkujący

od dłuższego czasu nie mam już tego objawu, może sprawę załatwiła ostatnia aktualizacja

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ostatnia aktualizacja zawierała szereg zmian i poprawek. Możliwe, że wpłynęła również na stabilność sygnału dźwiękowego. U mnie nigdy nie zauważyłem podobnego zachowania kina, teraz również nie występuje.

profile.country.pl_PL.title
Bigg-----
Początkujący

U mnie też coś takiego się dzieje. Zastanawiałem się nawet ostatnio czy nie oddać kina do naprawy w ramach gwarancji. Kino mam połączone kablem optycznym spdif z dekoderem Cyfry +. Nie wiem czemu tak się dzieje, ale czasem coś strzeli i wtedy dźwięk się wyłącza, tak samo jak u nowy108. Mam ściągniętą najnowszą poprawkę, ale problem pozostał. Co ciekawe po połączeniu dekodera zwykłym kablem audio chinch, taki problem nie pojawia się.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Bigg - winne może być kino, kabel optyczny, albo dekoder. Jeśli sygnał przechodzi, uszkodzenie kabla jest mniej prawdopodobne. Sygnał może gubić dekoder, lub ginie na kinie. Możesz zrobić mały test. Jeśli masz podłączony dekoder pod telewizor przez kabel HDMI, podłącz dźwięk z telewizora do kina kablem optycznym. Zobacz, czy sytuacja będzie się powtarzała. Wtedy wyeliminujesz dekoder. Dekodery Cyfry puszczają dźwięk stereo po HDMI, więc na pewno jakość będzie gorsza.

profile.country.pl_PL.title
ghotan
Początkujący

niestety ostatnio problem jednorazowo powrócił, stało się to przy przełączaniu programów w TV

profile.country.pl_PL.title
Bigg-----
Początkujący

Nie mogę niestety podłączyć dekodera do TV poprzez HDMI, bo... nie ma wyjścia HDMI. Zauważyłem jednak pewną zależność: dźwięk najczęście zanika po włączeniu w np. TVN dźwięku w AC3. Wtedy na kinie wyświetla się Dolby Digital. No i po jakimś czasie jak już pisałem wcześniej dźwięk znika.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Masz możliwość wysłania na kino dźwięku w AC3 z innego źródła niż TV? Bo jeśli z innego źródła będzie ten sam efekt, a kabel jest dobry, to niestety... kino...