anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zanik dźwięku w BDV E870

profile.country.pl_PL.title
nowy108
Początkujący

Zanik dźwięku w BDV E870

Mam taki problem. Po miej więcej 2-3 godzinach ogladania tv dźwięk z kablówki w zestawie po prostu zanika. Nie działa nawet radio. Dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu zestawu wszystko jest w porzadku. Moze wiecie w czym może być problem.

12 ODPOW. 12
profile.country.pl_PL.title
ghotan
Początkujący

odtwarzam filmy z DVD i przez USB z dźwiękiem AC3 i nie mam tego problemu, jednak coś jest na rzeczy jeżeli chodzi o TVN, tylko przypominam że ma analogową kablówkę więc nie chodzi u mnie o dźwięk AC3:)

profile.country.pl_PL.title
Bigg-----
Początkujący

Witam,
Oddałem kino na naprawę gwarancyjną. Po ponad 6 tygodniach odebrałem z informacją, że nie potwierdzono usterki. Wnioski moje są takie: napewno nie jest to wina kabla optycznego. Zacząłem się zastanawiać czy nie jest to wina dekodera (Cyfra +, dekoder Strong). Jeśli jednak byłaby to wina dekodera, to dlaczego po przełączeniu dźwięku na AC3, w momencie jak zanika dźwięk to kino zawiesza się? Zanikanie dźwięku mogłoby być usterką dekodera, ale zawieszania się kina napewno nie. Nie wiem, jak dekoder mógłby wpływać na kino, że to zawiesza się. Wg mnie jest to ewidentna usterka kina, która objawia się w sprecyzowanych okolicznościach. Wygląda więc na to, że musiałbym wysłać sprzęt jeszcze raz na naprawę gwarancyjną razem z dekoderem... i najlepiej z samym sobą, abym zaprezentował okoliczności...
Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną tej usterki?

profile.country.pl_PL.title
Heniek12345
Poszukiwacz

Witam.

Bigg napisał(a):

Wnioski moje są takie: na pewno nie jest to wina kabla optycznego.


Zgodzę się z Tobą.
W tym temacie https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=13&t=10484 opisałem podobną usterkę dotyczącą mojego kina przy wychodzeniu z neta, jednak połączenie miedzy kinem a telewizorem mam po kablu HDMI, i objawy są podobne. Wygląda to dla mnie na niedopracowane do końca oprogramowanie kina przez Sony, które niestety w bliżej nie określonych przypadkach się zawiesza. Mam dostęp do cyfrowej telewizji naziemnej DVB T, i mam możliwość włączenia dźwięku w formatach AC3 i Doby Digital, ale u mnie to akurat nie powoduje zaniku dźwięku.

Pozdrawiam.