anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BDV-9200 i same problemy...

edekzelian
Poszukiwacz

BDV-9200 i same problemy...

Witam, od grudnia jestem posiadaczem kina BDV 9200

I mam z nim same problemy:

od czasu do czasu, podczas włączania, dosłownie milisekundę po uruchomieniu n9200 następuje pisk w głośnikach, pomaga tylko "wyjęcie wtyczki" czyli  w moim wypadku wyłączenie listwy i ponowne włączenie.
A jest to dosyć irytujące gdy zostawiło się wyłączone urządzenie z ustawionym wyższym poziomiem głośności. 
Kot i żona zawału już parokrotnie dostali.
A teraz najlepsze:
Na lewym kanale pojawiło się dziwne zniekształcenie, 
początkowo myślałem ze to coś w głośniku, ale nawet po zamianie głośników, zniekształcenie jest obecne na lewym kanale  - więc to nie wina samych głośników a samego "amplitunera" jeśli można  tak nazwać tą popierdółkę...
EDIT: ale namotałem... po zmianie kanałów dalej zniekształcenie jest z lewej strony, wiec to wina glośników.... zarówno z przodu i z tyłu,to samo "krystaliczne pianie"
 
Co lepsze, zarówno z przodu jak i z tyłu!  (a tył jest podpięty bezprzewodowo w tym zestawie)
Zniekształcenie - coś jakby ktoś przyłożył sobie folikę z papierosów do ust i spiewał, coś jak delikatne sprężenie. 
Taki kryształowy pogłos.
Najlepiej słychac to w chórach damskich oraz gdy gra fortepian na wyższych tonach... po wyciszeniu lewego kanału prawy gra zajebiaszczo...
Jest to iście irytujące.. jakbym odpuściłbym czasowe piski przy uruchamianiu urządzenia, tak te kryształowy pogłos wywołuje ciarki podczas oglądania filmów, sluchania muzyki...
Występuje zawsze, czy na SoundField, czy na DTS czy na DD.
 
Czy ktoś doświadczył czegoś takiego? Spotkał się z podobnym problemem? Jakieś rozwiązania?
Najbardziej obawiam się, że na serwisie ktoś, komu słoń nadepnął na ucho, powie że jest wszystko ok....
 
Dla wszystkich zastanawiających się nad zakupem:
najwiekszym minusem tego zestawu jest to co napisalem wyzej, oraz to, że jeśli chce się przelączyć miedzy DTS DD a SoundField trzeba kazdorazowo wchodzic do glownego menu (czyli przerywc ogladanie/odtwarzanie muzyki) wchodzić do ustawień i grzebać w menu konf dźwięku. 
 
9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Posiadam BDV-N7200W i u mnie nie występują żadne problem o których piszesz. Według mnie spokojnie sprzęt możesz zgłosić do serwisu. W szczególności, że dzieje się tylko na jednym kanale.

 

Pozdrawiam

edekzelian
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź.

Poczekam jeszcze chwile, może to wina nowego firmware?

Jak nic sie nie zmieni, albo sie wkurzę na maxa, to  zglaszam na gw.

edekzelian
Poszukiwacz

Edytowałem post bo namotalem...

lewe głośniki grają ze znieksztłaceniem... zarówno przedni jak i tylni....

No jak gra harfa, to głowe rozwala,takie "przesterowania" są...

 

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Pierwsze myśli jakie przychodzą po przeczytaniu postu sugerują raczej, że system jest winien takiemu odtwarzaniu lewj strony, ponieważ występuje to w przypadku przodu i tyłu. Jednak po "zabawie" w ustawieniach z moim BDV-N7200 poleciłbym zwrócić uwagę na fakt, czy zestaw kalibrowałeś za pomocą mikrofonu ??? ... może zajrzyj do ustawień głośników zestawu, bo może masz wadliwy mikrofon, który ustawił źle całą lewą stronę. Bardziej uwierzyłbym w wadę mikrofonu, niż całego zestawu i życzę oby tak było, bo zestaw nie kosztuje 1000zł.

Powiem, że mój zestaw 7200 czasami ma też tenedencję do charczenia głośnika prawego tylnego ... i jak do tej pory nie wiem co jest tego przyczyną, bo nie występuje to regularnie. Mam też uszy wyczulone na take rzeczy i od razu to wyłapuję jeśli tylko coś zagra nie tak. Używam zestawu w większości czasu do przesłuchań muzyki.

 

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
edekzelian
Poszukiwacz

Nie, po kalibracji grał prawidlowo przez ok miesiac.
Potem się zdupcyło.
Własnie tez zauwazam, ze czasem bardziej harczy czasem mniej.
Musze odfeslac na gwaracje, az mnie nerwica bierze na samą mysl rozkrecania
i pakowania zestawu...'

a mozna bylo kupic cos normalnego...
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

No to bardzo przykra przypadłość. Może i mnie to czeka, ponieważ mój zestaw czasami też "skrobie " po głośnikach, a w dodatku mam problem z dźwiękiem 5.1, tak więc widać drogie zestawy Sony powielają te same problemy. I pomyśleć, że mam w domu stary wysłużony zestaw, który ma 23 lata, a mimo to gra nadal bez wad. Czy taka jakość dzisiaj to tylko już marzenie?

Wysłano ze smartfonu Sony Xperia™
Pozdrawiam,
Ryszard Ka
edekzelian
Poszukiwacz

Jedynie co mnie skusiło do zakupu tego zestawu to bezprzewodowe tylne
głośniki i w miare "lekki" zestaw- często się przeprowadzam.
No i tu popelniłem błąd - kupując ten zestaw.
Same problemy za niemałą kwotę.
profile.country.PL.title
kaceha
Poszukiwacz

Hej. U mnie też jest to piszczenie. Mam podłączone do zestawu: kablówkę, telewizor i PS4. Gdy chcę oglądac telewizję, muszę włączyć w odpowiedniej kolejności: Telewizor, Kino i jak się uruchomi to na końcu kablówka. Inna kolejność wtedy zawsze piszczy i się zawiesza. Wtedy tak jak u ciebie "twardy reset". Problemu z głośnikami nie mam. 

 

Czy ktoś z was korzysta z filmów z napisami? Jeśli tak to może wiecie jaki format musi być napisów aby je w ogóle kino widziało i druga sprawa żeby czytał polskie znaki? Robiłem już rózne kombinacje i raz mam napisy raz nie i nie widzę w tym reguły.

edekzelian
Poszukiwacz

Si, tez odkryłem ze właczanie w opowiendniej kolenpści pozwoli uniknąć pisków, jednak nie jest to reguła która sprawdza sie w 100%.

Jeszcze nie odesłałem na gwarancje, wziac sie nie moge zebrac.

 

Szczerze mówiac załuje ze kupiłem ten zestaw.

 

 

 

Co do napisów - ja sciągam przez napiprojekt, w formacie txt nie  mam z nimi problemów, tylko wcisnąć musisz przycisk na pilocie "subtitle"(raz albo dwa razy, nie pamietam) i w górnym prawym rogu musi pokazac sie kodowanie "1250" bodajze  - wtedy nie ma problemu z polskimi znakami. 

tak samo jak napisy wgrane sa do mkv. nie mam problemów.