anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kupić gotowy zestaw, czy samemu złożyć??

franko-----
Początkujący

Kupić gotowy zestaw, czy samemu złożyć??

Hej Wam! Przeglądam forum ( :c44 ) i tak się właśnie zastanawiam pomiędzy kupnem gotowego zestawu, który pewnie wyniesie mnie trochę taniej, a złożeniem go samemu (osobno blu-ray, wzmacniacz, głośniki itd). Może nie tak wszystko jednocześnie, bo pewnie sporej sumki na to potrzeba, ale już tak po kolei porządny sprzęt. Co myślicie?! :c69

36 ODPOW. 36
profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

Zimny napisał(a):

Kina Sony najlepiej sprawdzają się przy filmach i sporcie. Efekty nawet na tańszych modelach są lepsze niż u większości innych firm. Jednak muzyka na tańszych zestawach nie daje tak czystego dźwięku. Ale tu wszystko zależy od oczekiwań i wrażliwości słuchu użytkownika. Po przeprowadzce w domu mam tylko BDV-E870. Resztę musiałem zostawić.. Kino w sporym pokoju, ale ustawione na powierzchni ok 20mkw. Muzyki techno nie słucham, ale na innych dźwięk jest zadowalający, nawet bardzo. Oglądanie dobrego filmu na Blu ray jest świetnym przeżyciem.
Znajomy na podobnej powierzchni ma kino jakieś no-name (chyba Tevion, kupiony w Niemczech), kwota poniżej 700zł. On uważa, że jego kino jest wystarczające, wrażenia ocenia jako rewelacyjne. Jednak nigdy nie miał okazji dłużej odsłuchiwać sprzętu lepszej jakości. Dla mnie wrażenia są marne, a dźwięk Dolby - jakby go nie było... Jak widać oczekiwania są różne...
Co do sprzętu do muzyki i filmów. Optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch amplitunerów i odtwarzacza Super Audio CD.. Jeden wysokiej klasy stereo, drugi amplituner do kina (najlepiej klasy ES). Tylko czy tańsze rozwiązanie nie będzie dla Ciebie wystarczające?


zgodze sie z kolega ja takze posiadam ampli kina DA5400ES a do stereo DA1500ES i DA1500ES lepiej gra typowego ampli kina DA5400ES

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

franko napisał(a):

Zimny napisał(a):

Tylko czy tańsze rozwiązanie nie będzie dla Ciebie wystarczające?


Sam nie wiem :c71 , być może nie zauważę nawet różnicy między zestawem takim czy innym. Prawda jest taka, że się na tym wszystkim nie znam i mogę nie usłyszeć drobnych niuansów w dźwięku... ale z drugiej strony trochę się obawiam, że po odsłuchu w domu zacznę żałować.


...ja powiem tak mam jeszcze w pudle pierwsze kino (z typu "wszystko w jednym") SONY DAV-S300 (nie sprzedaje wiadomo sentyment, kupa siana wydana, itp itd) posiada tylko 6*30W ,dts i dolby digital,pro logic, DVD/CD bez mp3 odczytu CD-R i tego typu wynalazków + tuner fm/am i czasami z nudów jak sobie podłącze ten sprzęcik to nadal wywiera na mnie nie bywałe wrażenia zarówno w kinie jak i w muzyce (tez tam siedzi cyfrowy wzmak S-master). Od zakupu tego kina minęło 10 lat a wiadomo jak technika szybko gnie do przodu także te nowe modele kina sony na pewno są lepsze od tego DAV-S300 i dla takiego "laika" jak ty będą wystarczającym wyborem i nie zawiodą cię zarówno w audio jak i w kinie :smileythumbsup:

http://www.stegen.com/images/sony_dav-s300resize.jpg
DAV-S300 10 letni zestaw kina

franko-----
Początkujący

Od 10 lat to pewnie wszystko zdążyło się już zmienić :c20 , ale chyba i tak mnie przekonaliście. Teraz pora przetestować kilka zestawów na żywo i zobaczyć jak to wszystko działa w praktyce.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ja bym inwestował w kino które posiada już bardziej zaawansowane możliwości. Możesz się również zastanowić nad funkcjami multimedialnymi kina, które znacznie ułatwiają i czynią przyjemniejszym korzystanie z niego. Warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak DLNA, Internet, HDMI z ARC itd.
Franko, a jaki masz telewizor?

franko-----
Początkujący

Wszystko ok, ale ile trzeba pieniędzy na takie "bardziej" zaawansowane kino domowe? Nie mówię, że nie obchodzą mnie takie rzeczy jak DLNA czy Internet, ale wszystko niestety musi swoje kosztować. Od jakiej kwoty można rozglądać się za czymś takim bardziej sensownym? Posiadam KDL-40BX400.

MARIUSZEK32
Początkujący

Zimny napisał(a):

Ja bym inwestował w kino które posiada już bardziej zaawansowane możliwości.

Co masz dokładnie na myśli? :c18 Skoro wykłada się tyle kasy na sprzęcior to może rzeczywiście warto kupić coś bardziej nowoczesnego z większymi możliwościami.

franko-----
Początkujący

A czy istnieje jakaś zasada odnośnie rozstawienia sprzętu? Dokładnie chodzi mi o głośniki i subwoofer.

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

najlepiej tak jak na tych obrazkach :c20
http://img132.imageshack.us/img132/6701/80716768.png

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Subwoofer może być z prawej?

franko-----
Początkujący

Czyli przednie po bokach ekranu, centralny tuż pod nim, tylnie po bokach w tylniej części pomieszczenia, tak? Co do subwoofer to podobno nie ma tak naprawdę większego znaczenia, gdzie dokładnie go postawimy.