anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kupić gotowy zestaw, czy samemu złożyć??

franko-----
Początkujący

Kupić gotowy zestaw, czy samemu złożyć??

Hej Wam! Przeglądam forum ( :c44 ) i tak się właśnie zastanawiam pomiędzy kupnem gotowego zestawu, który pewnie wyniesie mnie trochę taniej, a złożeniem go samemu (osobno blu-ray, wzmacniacz, głośniki itd). Może nie tak wszystko jednocześnie, bo pewnie sporej sumki na to potrzeba, ale już tak po kolei porządny sprzęt. Co myślicie?! :c69

36 ODPOW. 36
Zaafiel-----
Początkujący

Wracając do tematu umieszczenia subwoofera. Specyfika ludzkiego ucha odnośnie odbierania dźwięku najniższych częstotliwości jest taka, że ciężko zlokalizować (na ślepo) umieszczenie tej kolumny. Więc pytanie czy z lewej, czy z prawej strony - nie jest aż tak istotne.
Pozdrawiam.

franko-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Kino posiada Bravia Internet Video. Obecnie masz tam dostęp do sporej ilości serwisów w tym YouTube oraz możliwość oglądania niektórych seriali, dokumentów, programów rozrywkowych TVN.


Wiem, wiem! :smileythumbsup: Zdążyłem to już przetestować i muszę przyznać, że korzystanie ze świata rozrywki online bardzo mi się spodobało.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zaafiel napisał(a):

Wracając do tematu umieszczenia subwoofera. Specyfika ludzkiego ucha odnośnie odbierania dźwięku najniższych częstotliwości jest taka, że ciężko zlokalizować (na ślepo) umieszczenie tej kolumny. Więc pytanie czy z lewej, czy z prawej strony - nie jest aż tak istotne.
Pozdrawiam.


Tu kłania się przyzwyczajenie człowieka. Ja czuję się bardziej komfortowo mając subwoofer po prawej stronie. Nie wiem dlaczego tak jest, ale w moim przekonaniu różnica jest odczuwalna.

Zaafiel-----
Początkujący

Skoro to luźna rozmowa - może wypowiedzą się osoby leworęczne? :)

Sych-----
Początkujący

Kolego, dźwięki może i rozchodzą się w sposób nierozpoznawalny dla człowieka (umieszczenie źródła dźwięku). tak się dzieje jak weźmiesz pod uwagę pomieszczenie które jest bardzo dobrze wygłuszone, a "fala dźwiękowa" nie leci wprost na słuchacza. W przypadku pomieszczenia typu salon, pokój itp. trzeba wziąć pod uwagę akustykę pomieszczenia. Tu wszystko możesz wyczuć. Sam subwoofer wytwarza falę dźwiękową która nie dość że się odbija od rzeczy, to powoduje drgania. Uwierz, da się wyczuć.

4056-----
Początkujący

Czyli jak go należy ustawić żeby jakość i siła emitowanego dźwięku była najbardziej korzystna?

Zaafiel-----
Początkujący

Z przodu, przed sobą. Posłuchać muzyki, ocenić. Następnie przestawić w inne miejsce i ponowić próby. Sama ocenisz jak dźwięk będzie rię roznosił i wybierzesz najbardziej korzystny dla siebie wariant.