anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kupić gotowy zestaw, czy samemu złożyć??

franko-----
Początkujący

Kupić gotowy zestaw, czy samemu złożyć??

Hej Wam! Przeglądam forum ( :c44 ) i tak się właśnie zastanawiam pomiędzy kupnem gotowego zestawu, który pewnie wyniesie mnie trochę taniej, a złożeniem go samemu (osobno blu-ray, wzmacniacz, głośniki itd). Może nie tak wszystko jednocześnie, bo pewnie sporej sumki na to potrzeba, ale już tak po kolei porządny sprzęt. Co myślicie?! :c69

36 ODPOW. 36
tomdm-----
Początkujący

franko napisał(a):

Czyli przednie po bokach ekranu, centralny tuż pod nim, tylnie po bokach w tylniej części pomieszczenia, tak? Co do subwoofer to podobno nie ma tak naprawdę większego znaczenia, gdzie dokładnie go postawimy.



Praktyczne podpowiedzi :c20
Subwoofer im bliżej "zagnasz" do narożnika tym uzyskasz potężniejszy efekt.

Jeżeli również zamierzasz słuchać na tym zestawie Audio (wyłączając cenę i klasę sprzętu)
to przednie fronty do Stereo powinieneś rozstawić po "trójkącie równobocznym" gdzie 3 narożnikiem trójkąta jesteś Ty ze swoim fotelem/kanapą - to rozwiązanie idealne, ale dobrze aby był to co najmniej trójkąt równoramienny.

Tu znajdziesz wiele ciekawych odpowiedzi z (trochę powiedziane na wyrost) naukowego punktu widzenia
jak poustawiać kino w pokoju i jak wiele czynników ma wpływ na jego odbiór przez nasze uszy:c25
:smileyarrow: http://www.audioton.republika.pl/akustyka.html

MARIUSZEK32
Początkujący

Poprawne rozstawienie zestawu kina domowego względem słuchacza powinno wyglądać mniej więcej tak:
a) system: 5.1
http://forum.ecoustics.com/bbs/messages/34579/129024.jpg

b) system 7.1
http://forum.ecoustics.com/bbs/messages/34579/129025.jpg

franko-----
Początkujący

Rysunki graficzne okazały się bardzo pomocne, teraz przynajmniej mam zarys tego jak to powinno wyglądać w rzeczywistości. Przyjrzałem się też bliżej BDV-E870. Wiele osób chwali to kino za elegancki i taki nowoczesny wygląd, ja też to muszę przyznać, ale jak sprawdza się pod względem użytkowania? Warto inwestować w ten zestaw czy lepiej rozejrzeć się za innym modelem?

nocny01
Początkujący

Również się czaję na ten model co kolega wyżej, ale zraża mnie trochę to, że nie będe mógł podpiąć do blu-raya dysku zewnętrznego, który nie będzie w formacie FAT32, czyli nie obejrzę sobie filmów o większej wielkości jak 4GB :( Czy da rade może, kupić dodatkowo jeszcze jakiś player HDD i podłaczyć go do blu-raya ??

franko-----
Początkujący

To mnie teraz kolego zmartwiłeś... :c13 Ale to informacja z pewnego źródła? Może niech się wypowie ktoś kto jest właścicielem tego modelu.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Z aktualnie produkowanych urządzeń tylko SMP-N100 odczytuje dyski sformatowane w NTFS.

franko-----
Początkujący

Skoro tak to ja zostanę chyba jednak przy tym BDV-E870. Zestaw od razu wzbudził moje zainteresowanie i fajnie, że istnieje też w nim możliwość podłączenia do sieci bezprzewodowej, a także łączenia się z internetem i komputerami zgodnymi z DLNA.

MARIUSZEK32
Początkujący

O kinie tym naczytałem się wiele pozytywnych opinii, podobno największą jego zaletą są dobre basy. Nie powinieneś więc żałować, powodzenia w zakupie i użytkowaniu. Pozdrawiam

franko-----
Początkujący

Dzięki za wszystkie rady, w waszą stronę wielki ukłon :c37 Po ogromnych rozterkach zakupowych, jestem wreszcie posiadaczem kina domowego. Mam nadzieję, że BDV-E870 będzie mi wiernie służył. Teraz co mogę powiedzieć po tych paru dniach, to to że jestem zadowolony tym bardziej, że w trakcie oglądania filmów mam dźwięk jak w kinie.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

BDV-E870 to dobry model. Jeśli już posiadasz to kino, to polecam podłączyć do Internetu. Kino posiada Bravia Internet Video. Obecnie masz tam dostęp do sporej ilości serwisów w tym YouTube oraz możliwość oglądania niektórych seriali, dokumentów, programów rozrywkowych TVN. Warto podłączyć.